Konstrukcja mebli

stelaż meblowy

Stelaż sof i narożników

Stelaż mebli wypoczynkowych wykonany jest z konstrukcji hybrydowej, łączącej elementy płyty meblowej, sklejki (klejonego warstwowo drewna) z litym drewnem bukowym oraz wyselekcjonowanym drewnem iglastym (najczęściej świerkowym).

płyta meblowa

Płyta meblowa

Określana potocznie, jako płyta wiórowa. Jest to materiał konstrukcyjny bardzo szeroko stosowany w przemysłe meblarskim i budownictwie. Wytworza się go ze specjalnie przygotowanych wiórów drzewnych, sprasowanych ze sobą z dodatkiem żywicy. Do sprasowania wiórów w płyty wykorzustuje sie duże ciśnienie i wysoką temperaturę. W ten sposób uzyskuje się płyty o różnych wymiarach, grubościach, ciężarze objętościowym i parametrach wytrzymałościowych. Wióry do produkcji wytwarzane są ze zdrowego drewna drobnowymiarowego, odpadowego lub nie nadającego się do przerobu na lite deski.

płyty mdf

Płyta MDF

Jest to średnio gęsta płyta z włókien drzewnych. Powstaje poprzez połączenie kawałków drewna i kleju, które formuje się w płyty dzięki ogrzewaniu i naciskowi. Należy do podstawowych materiałów służących do produkcji mebli. Z uwagi na swoje atuty oraz parametry techniczne idealnie nadaje się do uszlachetniania poprzez lakierowanie oraz oklejanie sztuczną i naturalnym fornirem.

płyta wysokopołyskowa

Płyta wysokopołyskowa MDF

Jest materiałem bardzo uniwersalnym mającym szerokie zastosowanie nie tylko w produkcji frontów meblowych. Płyta MDF ma grubości 18 mm i jest laminowana folią akrylową o wysokim połysku, której powierzchnia zabezpieczona jest folią ochronną. Po oklejeniu foliami posiada ostatecznie grubość ok. 19 mm. Wewnętrzna strona płyty pokryta jest białą melaminą. Uzyskany efekt połysku wywołuje wrażenie, że płyta pokryta jest warstwą szkła. Powierzchnia płyty jest odporna na działanie promieni UV.

płyta meblowa ręcznie malowana

Płyta ręcznie lakierowana i polerowana

W produkcji naszych mebli najczęściej korzystamy z ręcznej, ekskluzywnej techniki malowania i polerowania płyt. Polega ona na pokryciu płyty lakierem za pomocą pistoletu ręcznego. Stosując taką technikę malowania, można w zależności od ilości polerowań, uzyskać różny stopień połysku. Tym co odróżnia płytę ręcznie lakierowaną i polerowaną od płyty pokrywanej folią akrylową są lekko zaokrąglone boczne krawędzie płyty nadające meblom znacznie bardziej ekskluzywnego charakteru. Nasze kolekcje mebli dostępne są zarówno w wysokim połysku, jak i w półmacie. W przypadku wysokiego połysku uzyskany efekt powoduje wrażenie płyty pokrytej warstwą szkła, jednak nie posiada ona właściwości szkła.