7 nowych kolekcji sof w 2018 roku

Ernest Bobik Z życia firmy, Sofy, narożniki, łóżka, meble RTV
Nowe sofy i narożniki 2018

Rok 2018 jest jedynym takim rokiem w historii naszej firmy, w którym wprowadziliśmy aż 7 nowych kolekcji mebli wypoczynkowych: sof i narożników. Plan na ten rok został zrealizowany wcześniej niż zakładaliśmy, więc już teraz, w tym artykule pokrótce przedstawimy nasze nowości. Są dwie nowe sofy modułowe, dwa zestawy o stylowym charakterze, dwie kolekcje, które stworzone zostały dla osób, które potrzebują sofy do spania codziennego i flagowy model sof i narożników Galaxy z przeznaczeniem do designerskich, oryginalnych salonów.

Designerskie sofy Galaxy

Umieszczone na metalowych, malowanych proszkowo stelażach sofy Galaxy to propozycja niespotykana w świecie mebli. Tworzą z salonu oryginalne miejsce. Oryginalne, ale i przytulne, bo sofy obite tkaniną prezentują się znakomicie. Przytulne i niesamowicie wygodne, bo bazą siedziska jest formatka sprężynowa, kieszeniowa, którą znamy z wysokiej klasy materacy do spania. Projekt od strony technicznej został tak zaplanowany, aby sofy, czy narożniki mogły mieć od 130 cm aż do 350 cm długości, a ich konfiguracja jest praktycznie dowolna.

Przeczytaj i zobacz więcej zdjęć: Narożniki Galaxy
Przeczytaj i zobacz więcej zdjęć: Sofy Galaxy

Sofy do spania codziennego

Sofa Optima z najwygodniejszym systemem do spania

Powstała właściwie na prośbę naszych klientów – mieliśmy dziesiątki zapytań o włoski system rozkładania w sofach. Niestety ten jest na tyle zaawansowany, że nie mogliśmy go zaadoptować do istniejących mebli. Tak oto powstała Optima – optymalne rozwiązanie, kiedy jeden mebel musi nam służyć przez dzień i w nocy. Prosta bryła, niewymagająca dużej powierzchni, którą niezwykle łatwo rozłożyć, uzyskując dostęp do wygodnego materaca.

Przeczytaj i zobacz więcej zdjęć: Sofa Optima

Kolekcja sof Simple z szufladowym system rozkładania

Nie ukrywajmy – nie jest to innowacja w branży meblarskiej. Kolekcja powstała z połączenia dwóch stosowanych przez nas rozwiązań:

  • szufladowego systemu rozkładania przeznaczonego do codziennego spania znanego z kolekcji Perfection,
  • podnoszonych zagłówków zapożyczonych z kolekcji Makalu.

Te dwie rzeczy w połączeniu z wąskimi, profilowanymi podłokietnikami oraz delikatnymi, stożkowymi nogami pozwoliły uzyskać mebel niezwykle funkcjonalny, oszczędzający miejsce w niewielkich pomieszczeniach, a nadający charakteru dużym pokojom gościnnym. W kolekcji prezentujemy sofy od 160 cm aż do pokaźnych narożników 290 x 190 cm.

Przeczytaj i zobacz więcej zdjęć: Narożniki Simple
Przeczytaj i zobacz więcej zdjęć: Sofy Simple

Sofy modułowe

Proste bryły w kolekcji modułowej Magneto

Propozycja mebli wypoczynkowych bazujących na czterech modułach: siedziska, siedziska z bokiem, rogu i pufy dająca nieograniczone możliwości tworzenia sof i narożników. Dodatkową zaletą jest możliwość wykonania modułów na wymiar, przez co można sobie z góry zaplanować poszczególne konfiguracje we wnętrzu. Poszczególne moduły mogą być wykonane w dowolnym obiciu, co sprawia, że jest jeszcze bardziej oryginalnie. Innowacją jest niewidoczny sposób łączenia elementów z wykorzystaniem silnych magnesów.

Przeczytaj i zobacz więcej zdjęć: Sofy modułowe Magneto

Przytulne sofy Contempo

Bliźniaczy model do sof Magneto – i tutaj wykorzystujemy magnetyczny system łączenia elementów, ale ten jest przeznaczony do wnętrz w stylu skandynawskim. Kompozycja opiera się na zaokrągleniach, a idealnym ubraniem dla poszczególnych modułów są tkaniny w ciepłych odcieniach. Boczek tworzony jest na bazie stali szczotkowanej i litego drewna co idealnie wpisuje się w stylistykę przytulnych pomieszczeń.

Przeczytaj i zobacz więcej zdjęć: Sofy modułowe Contempo

Sofy stylowe

Elegancki zestaw wypoczynkowy Carero

Stylowe wnętrza nie są obecnie trendem, ale wielu klientów ceni klasykę, a nam brakowało świeżych modeli o takim charakterze. Modele sof Carero wyróżnia oryginalny, pikowany i profilowany podłokietnik. Sofa z przeznaczeniem do ekskluzywnych salonów, jak i biur występująca w wymiarach 150, 190 i 240 cm z możliwością umieszczenia w niej stelaża belgijskiego, a dodatkiem może być fotel i pufa.

Przeczytaj i zobacz więcej zdjęć: Sofy Carero

Klasyczny zestaw Chesterking

Legendarny już model pikowanych sof, które w naszej firmie występują na klasycznych, drewnianych nogach proponując dodatkowo opcjonalny stelaż belgijski przeznaczony do okazjonalnego spania. Produkcja takiego mebla wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, dlatego jako jedni z nielicznych oferujemy ich produkcję dostosowując się do wymagań wymiarowych klienta.

Przeczytaj i zobacz więcej zdjęć: Sofy Chesterking