7 pomysłów na podłokietnik w sofie

Monika Run Porady, Sofy, narożniki, łóżka, meble RTV
Podłokietniki w sofach

W kolekcji firmy Vieri Divani znaleźć można wiele mebli tapicerowanych z różnymi podłokietnikami. Tylko u nas klient może mieć aż taki wpływ na ostateczny wygląd zamawianych przez siebie mebli. Oprócz dopasowania odpowiedniej tkaniny obiciowej klient może dobrać dodatkowo takie elementy i detale jak np. kształt i kolor nóżek czy wygląd podłokietnika.

Najważniejsze informacje o podłokietnikach w meblach tapicerowanych

Klient może zmienić wysokość oraz grubości boków w wybranym przez siebie wypoczynku(opcja ta dotyczy wybranych modeli). Dodatkowo może pozostać przy boku w wersji oryginalnej lub zmienić jego bryłę (np. zamiast boku klasycznego, jak np. w modelu Perfection może wybrać bok ruchomy, taki jaki widać np. w modelu Lorena). Warto pamiętać, że ze względu na ograniczenia techniczne nie w każdym modelu istnieje możliwość dokonania powyższej zmiany. Kolor półki czy biblioteczki w podłokietniku klient może wybrać z z próbników kolorów z palety Ral (do wyboru jest ponad 160 kolorów w palecie). Do dyspozycji zamawiającego jest również bogata paleta fornirów: bukowe, dębowe, w kolorze orzecha włoskiego i amerykańskiego i wiele innych. Dostępna jest również bogata gama fornirów pochodzących z drzew egzotycznych, m.in: palisander, oliwka, sapelli, jabłoń indyjska czy orzech czeczot.

Przykłady oryginalnych przykładów na podłokietnik w sofie

  1. Jeśli Nasz Klient potrzebuje oryginalnego schowka np. na książki, gry lub inne gadżety Nasza Firma jest w stanie sprostać jego wymaganiom i możemy zaproponować jedno z kilku rozwiązań np. schowek z otwieraną klapą umieszczony w jednym z podłokietników lub w obydwu podłokietnikach.
  2. Inne nietypowe zagospodarowanie miejsca, jakim jest podłokietnik. Zdjęcie poniżej przedstawia klasyczny podłokietnik, a w nim schowek, dodatkowo umieszczone zostały w nim gniazdka oraz obrotowa półka.
  3. Kolejne rewelacyjne rozwiązanie odpowiednie nie tylko dla małego pomieszczenia. Mowa o półeczce obrotowej wstawianej do klasycznego boku (w kształcie prostokąta). Półka taka może być również zamontowana na stałe(bez mechanizmu obrotowego) i może pełnić rolę stoliczka np. na laptop, kawę lub jako ozdoba do nowoczesnego wnętrza.
  4. Narożnik Comfort, lewa strona bez podłokietnika. Po prawej stronie mebel zakończony półką.
  5. Sofa Lorena ze stopniowanymi bokami. Natomiast fotel jest bez podłokietników.
  6. Kolejny ciekawy przykład- narożnik Lazarro z dwoma podłokietnikami, które można ustawiać w kilku płaszczyznach.
  7. Podłokietnik w sofie Veleno obszyty czarną lamówką.

Jeśli marzysz o idealnej sofie lub narożniku przyjdź do Vieri Divani i zaprojektuj go sam lub skorzystaj z pomocy naszego doradcy w salonie. Zapraszamy! 🙂