Lacobel – szklana prostota i elegancja

Marcin Diduszko Porady
Meble z lacobelem

Lacobel to rodzaj szkła uzyskiwany w procesie produkcyjnym szkła płaskiego (float). Metoda ta pozwala uzyskać powierzchnię prawie idealnie płaską bez zniekształceń oraz wad optycznych. Lacobel jest szkłem o grubości 4 mm, a jego unikatowy charakter nadaje warstwa lakieru, którym jest pokrywane szkło.

Lakierowane szkło Lacobel znalazło szerokie zastosowanie przy wykańczaniu wnętrz nadając mu niepowtarzalny charakter. W naszej kolekcji stolików kawowych oraz mebli salonowych z powodzeniem służy jako element dekoracyjny. Jednakże ma on swoje zastosowanie także jako okładziny ścienne w kuchni, łazience, ale także coraz częściej taflami szkła pokrywa się drzwi szaf, a także inne meble.

Głównymi zaletami szkła, prócz oczywiście elegancji jest jego ekologiczny charakter. Od wewnętrznej strony szkło pokryte jest on lakierem, pozbawionym substancji chemicznych oraz metali ciężkich, przyjaznym dla środowiska. Higiena – to kolejny czynnik przemawiający na korzyść Lacobelu. Z jednolitej tafli z łatwością można usunąć wszelkie zabrudzenia bez konieczności użycia specjalistycznych środków chemicznych, jedynie za pomocą wody lub detergentem do mycia szyb. Równie istotną zaletą Lacobelu jest szeroki wybór odcieni. Uniwersalny wzornik RAL pozwala wybrać odcień koloru szkła i dopasować go do reszty pomieszczeń współgrając z aranżacją wnętrza. Ponadto tafla jest odporna na działanie promieni słonecznych UV, co uniemożliwia bladnięcie koloru pod ich wpływem.
Niestety szkło tego typu posiada także jedną istotną wadę. A mianowicie nie jest ono hartowane. W praktyce oznacza to, iż jest ono słabo odporne na wysoką temperaturę.

Szkło idealnie komponuje się z takimi materiałami jak drewno czy stal. Dzięki swojej uniwersalności tafli rozświetlić każde wnętrza i nadać mu elegancji. Szczególnie nadaje się ku temu czarna tafla, dzięki której możemy uzyskać atmosferę wyrafinowania i tajemniczości w każdym domu.

Szklane tafle, to świetny dodatek do zarówno nowoczesnych jak i klasycznych aranżacji.