Łóżko w sypialni

Iwona Gutowska Porady
Łóżka do sypialni

Sypialnia – jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Miejsce, gdzie wypoczywamy, regenerujemy się i zbieramy siły na kolejny dzień. Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Jakie wybrać?

Jeśli Twoja sypialnia jest niewielka warto wybrać łóżko z odpowiednią powierzchnią spania, lecz takie, które nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest łózko kontynentalne, takie jak Wellness Box Comfort lub Tweed Box Standard. Łóżka te nie mają dodatkowej ramy wokół materaca i dzięki temu wymiar łóżka to tak na prawdę funkcjonalna powierzchnia spania. Tego typu łóżka również są dobre, kiedy mamy małe dzieci, które lubią nad ranem „zakraść” się do sypialni rodziców. Maluch nie uderzy się wtedy o ramę. Jest to też rozwiązanie bezpieczniejsze dla nas samych.

Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio duże, można wstawić łóżko tapicerowane z ładną ramą ozdobną i dowolnej wielkości wezgłowiem, które będzie pasować do stylu wnętrza oraz sprosta naszym własnym, designerskim upodobaniom. Może to być forma klasyczna bądź stylizowana jak choćby łóżko Glamour czy Koryntia. Ciekawe rozwiązanie zastosowaliśmy w kolekcjach Lukano lub Livorno, gdzie tylko wezgłowie jest tapicerowane, a rama drewniana, co jest praktycznym rozwiązaniem jeśli w domu są zwierzęta. Wtedy pupil wskakując do łóżka nie zniszczy tkaniny. Ramy w łóżkach naszej firmy mogą być różnej grubości i to klient decyduje, jak grubą wybrać. Jeśli chodzi o różnorodność fornirów – ta też jest ogromna, więc można dobrać wybarwienie łóżka np. pod kolor podłogi bądź drzwi.

Kolejnym interesującym rozwiązaniem jest przedłużenie wezgłowia również za szafki nocne. To sprawia, że we wnętrzu jest cieplej i przytulniej, a także łatwo o utrzymanie ściany w czystości przy szafkach nocnych przez zastosowanie tkaniny plamoodpornej, bądź wytrzymałej skóry. W tej kategorii proponujemy nasze flagowe modele łóżek – New Fashion oraz Livorno.

Łóżko w sypialni nie musi być standardowe. Dla zwolenników nowoczesnych form mamy w swojej kolekcji takie modele jak Revolution czy Inspiration, a nawet formę futurystyczną jak model Future. Ale kto powiedział, że łóżko to musi obierać formę prostokąta? Otóż nie musi być. W kolekcji łóżek Vieri Divani znajdziesz takie perełki stylistyczne jak choćby modele Circus – które w standardzie posiada okrągły materac produkowany przez nas, czy Turno – które idealnie sprawdzi się w dużym wnętrzu. Warto również zapoznać się z modelem łóżka Genesi, które ma podświetlany spód.

Jak widać wybór jest ogromny i łóżko może być praktyczne, a zarówno stanowić piękną ozdobę sypialni. Dobrane z odpowiednio dopasowanym materacem pozwoli na pełen komfort i relaks po całym dniu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz