Mała przestrzeń – duże możliwości?

Magdalena Chojnowska-Wilk Porady
Małe narożniki tapicerowane

Duża część naszych klientów ma problem z wpasowaniem narożnika w małe wymiary mieszkań. Często słyszę stwierdzenia: „Ooo, jaki śliczny ten narożnik, ale dla nas za duży”.

Wychodząc Państwu naprzeciw, nasi projektanci wykonali do większości z kolekcji mebli wypoczynkowych wersję narożnika w wersji do niewielkiego pomieszczenia. Mówimy tutaj na przykład o takich narożnikach jak:

  • Narożnik Retro w wariancie B, który poprzez rezygnację z jednego z podłokietników ma ostatecznie wymiar 245 x 170 cm,
  • Narożnik Retro w wariancie E przybrał formę szezlonga i ma wymiar 236 x 180 cm,
  • Narożnik Lazarro w wariancie E (220 x 160 cm), który również jest tzw. szezlongiem,
  • Narożnik Milo E – 230 x 150 cm, w którym po jednej stronie nie ma podłokietnika,
  • Narożnik Lorena w wariancie C, którego wymiary to 235 x 152 cm.

Jednakże nie zawsze klienci wiedzą, iż są to jedynie propozycje i nasza firma jako producent wykona meble pod konkretny wymiar.

Niestety nie zawsze to pomaga, gdyż przy naprawdę małych wymiarach wybór narożnika nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, bo jest on zwyczajnie niepraktyczny – pozostaje bardzo mało miejsca do siedzenia i „martwa” część narożna, gdzie nikt nie chce siedzieć, też zabiera nam tak potrzebne miejsce.

I z takiej sytuacji mamy dość ciekawe wyjście. Najczęściej wówczas proponujemy swoim klientom zakup sofy wraz z pufą, którą możemy łączyć specjalnymi zaczepami z sofą. Zaczepy te nie są widoczne, więc w żaden sposób nie popsują wizualnych aspektów zestawu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy puf doczepić z lewej czy prawej strony sofy, powstaje nam forma narożnika, a w momencie gdzie przyjmujemy więcej gości po odczepieniu zyskujemy więcej miejsc siedzących.

Zapisz

Zapisz