Lata 60-te wracają… i to w wielkim stylu.

Marcin Zawilski Sofy, narożniki, łóżka, meble RTV
Meble stylizowane Retro

We wszystkich dziedzinach życia zaobserwować można cykliczne nawiązania do poprzednich epok, okresów, lat. Takie zjawisko występuje w literaturze, malarstwie, rzeźbie, modzie i szeroko pojętej sztuce. Zachwyt nad stylistyką lat 60-tych przejawiał się już we wszystkich wspomnianych dziedzinach aktywności artystycznej. Obecnie przyszedł czas na architekturę wnętrz. Lata 60-te wracają… i to w wielkim stylu.

Takie motto przyświecało naszym designerom w przygotowaniu projektu kolekcji Retro. Założeniem było uzyskanie bryły nowoczesnej, wygodnej, aktualnej stylistycznie, ale z wyraźnym nawiązaniem do estetyki meblowej lat 60-tych. Owocem tego projektu jest bogata kolekcja Retro. Obejmuje ona:

Elementem wspólnym całej kolekcji nawiązującym do lat 60-tych jest typowa dla tej stylistyki drewniana noga. Wszystkie z wizualizacji jakie dla Państwa przygotowaliśmy zakładają jej wykończenie czarnym lakierem, jednak jej kolor może być dowolny, co daje możliwość zaprojektowania unikalnego wnętrza.

W meblach wypoczynkowych elementem korespondującym z designem retro jest dodatkowo tapicerowana żyłka kontrastująca z resztą części tapicerki widoczna w niektórych elementach wypoczynku. Świeżości linii nadają doskonale wyprofilowane siedziska oraz wygodne i praktyczne zagłówki podnoszone do góry. Eksperymentalnym dodatkiem jest drewniana półka umieszczona w narożniku mebla, którą można wykorzystać jako podstawkę pod napój, lampę itp. Wzbogacającym elementem kolekcji jest pikowanie części lędźwiowej oparcia.

Mamy nadzieję, że stylistyka ta również Państwu przypadnie do gustu.