Miejsce spotkań, a w centrum STÓŁ

Iwona Gutowska Sofy, narożniki, łóżka, meble RTV
Stoły do jadalni

Stół jest głównym meblem w jadalni, które służy do spotkań rodzinnych przy posiłku codziennym i spotkań towarzyskich. Jaki dobrać najlepiej? Bez względu na kształt stołu dobrze jeśli jest on rozkładany, to pozwoli w razie okoliczności przyjąć do stołu większą liczbę osób a na co dzień złożony zajmuje mniej miejsca.

W zależności od kształtu jadalni i stylu taki powinien być dobór. W tzw. wykuszu blisko kuchni dobrze wpisze się stół okrągły na jednej okrągłej nodze – Ravenna lub stół Camelia z czterema nogami wokół blatu.

Kiedy jadalnia znajduje się w pomieszczeniu prostokątnym pomiędzy kuchnią a salonem świetnie pasował będzie stół prostokątny dopasowany rozmiarem do wielkości jadalni oraz w odpowiednim stylu. I tu również firma Vieri Divani ma w ofercie wiele rozwiązań, takich jak stół Master lub Modern z centralną jedną nogą pod blatem. Takie rozwiązanie czyni stół bardzo nowoczesny oraz wygodny, ponieważ można posadzić przy stole większą ilość osób, gdyż nogi nie są tu przeszkodą. Taki stół idealnie wpisuje się w mieszkaniach otwartych, gdzie stół będzie pełnił również rolę ozdoby dla przestrzennego salonu. Oczywiście może być bardziej klasycznie, czyli standardowe stoły na czterech nogach, w formie nowoczesnej jak stół Luxory lub lekko stylizowane – Retro z „podciętym” blatem.

Ogromną zaletą jest to, że każdy stół z oferty Vieri Divani można zamówić na dowolny wymiar, a co za tym idzie, idealnie dopasować do wielkości wnętrza. Wszystkie też modele mogą być w dowolnym fornirze idealnie dobranym do kolorystyki wnętrza. W modelu Kolonia dodatkowo można zastosować szkło Lacobel w dowolnym kolorze co w połączeniu z fornirem czyni ten stół bardziej wyrazisty i nowoczesny.

Kiedy więc stół jest już idealnie dobrany do wielkości i stylistyki jadalni, pozostaje tylko cieszyć się wspólnym czasem z rodziną i przyjaciółmi spędzonym przy biesiadowaniu i pysznych posiłkach 🙂