Moda na Skandynawię

Anna Bakierzynska Porady, Inspiracje meblowe, Sofy, narożniki, łóżka, meble RTV
Sofy w stylu skandynawskim

Nie da się ukryć, że od kilku sezonów króluje moda na urządzanie pomieszczeń w stylu Skandynawskim. Polacy coraz chętniej wykorzystują inspiracje królujące na północy przemycając je we wzorach, dekoracjach ręcznie robionych, ale także w meblach.

Skandynawowie lubią najwyższe standardy jakości

To, co warto zaznaczyć na początku: Skandynawowie lubią najlepszą jakość i nie robią pochopnych zakupów. Zatem jak wybrać odpowiednio mebel, by służył nam długo i pasował do najnowszych trendów?

Styl skandynawski skłania się ku prostym formom, w kolorach natury. Króluje tu przede wszystkim przestrzeń oraz duża ilość światła. Szaleństwo tkwi w szczegółach – w doborze tkanin i dodatków do wnętrza. Styl Skandynawski kojarzy się przede wszystkim z bielą, choć czasem niesłusznie, ponieważ większość prawdziwie stylizowanych wnętrz jest pełna kontrastów i charakterystycznych wzorów. Jeśli chodzi o drewniane dodatki – to jeśli nie są lakierowane – w styl wpasują się idealnie naturalne kolory lub nawet surowe, naturalne formy.

Skupimy się jednak na tkaninach obiciowych. Producenci materiałów chcąc nadążyć za panującymi trendami wypuszczają coraz to nowe kolekcje i w naszych salonach bez problemu dopasujemy idealne obicie. Naszą uwagę zwróciła jednak nowość od firmy TopTextil, która dopiero co wkracza do salonów meblowych w Polsce – tkanina Royal oraz Royal Great, która poprzez stonowane kolory oraz różne kompozycje krat idealnie wpasuje się do każdego wnętrza w skandynawskim stylu. Dodatkowo odporność na ścieranie wynosząca aż 100 000 cykli oraz fakt, że tkanina jest trudnopalna, czyni ją liderem „w wyścigu do Skandynawii” 🙂

Tkanina sukcesywnie będzie pojawiać się w naszych salonach przez cały luty.

 

Styl, w którym stare można mieszać z nowym. Znajdziemy tutaj komodę w stylu retro obok nowoczesnego fotela lub narożnika. W wielu zestawieniach możemy puścić wodze fantazji.

Co więc możemy zaproponować z naszych mebli?

Zdecydowanie – warta uwagi przy urządzaniu domu w stylu Skandynawskim jest nowość w naszej ofercie – kolekcja Retro, w której znajdziemy sofy różnego typu, stylizowane meble salonowe, oraz stoły z krzesłami. W przypadku mebli tapicerowanych warte uwagi są również sofy z kolekcji Milo, Makalu, czy Martinelli. Projektując mieszkanie w stylu skandynawskim unikajmy raczej futurystycznych form – mamy tutaj na myśli meble z kolekcji Solaris czy Fusion, które najbardziej sprawdzają się w nowoczesnych pomieszczeniach.

Na co uważać?

Inspirowanie się „modą z północy” jest tylko pozornie proste, gdyż zbyt mocna przesada i brak wyważenia w projektowaniu wnętrza grozi otarciu się o kicz. Za to pozbawione odpowiednich dodatków wnętrze, ze skandynawskiego łatwo przerodzi się w styl minimalistyczny, w którym cały czas nie do końca będzie coś grało.