Wygoda oparcia a jego lekkość. Profilowane poduchy Lazarro

Marcin Zawilski Inspiracje meblowe
Poduchy sof Lazarro

Kontakt z klientami w ostatnich kilku latach pokazuje, iż jednym z podstawowych dylematów z jakimi zmagają się klienci kupujący meble wypoczynkowe jest wysokość oparcia: jego wygoda oraz wygląd. Dylemat ten dotyczy pewnej sprzeczności, w której pozostają bez wątpienia ze sobą wysokość oparcia i jego estetyka. Dlaczego?Modernistyczne wypoczynki charakteryzujące się lekką, zwiewną formą mają bowiem zazwyczaj bardzo niskie oparcia, dzięki którym właśnie zyskują swoją lekkość. Stają się niczym sportowe samochody bardzo „drapieżne” i „porywające”. Taka budowa bryły mebla ma jednak też i swoje wady, do których trudno nie zaliczyć faktu, iż stają się przez swoje nisko osadzone oparcia mało komfortowe, zwłaszcza dla osób wyższych. Klienci poszukujący modeli nowoczesnych o bardzo minimalistycznej i lekkiej budowie trafiają po długich poszukiwaniach wreszcie na model, który zachwyca ich swoim wyglądem i estetyką. Czar jednak pryska kiedy siadają na kanapie z tak niskim oparciem i dociera do nich, że komfort siedzenia pozostawia wiele do życzenia. Radość z zadowalającej ich linii mebla  okazuje się wówczas przedwczesna a klienci natrafiają na mur, którego nie mogą przeskoczyć.

Dlaczego?

Ponieważ modele wypoczynków z wysokimi, a co za tym idzie komfortowymi oparciami, są mało zadowalające estetycznie. Oparcia sof podniesione zbyt wysoko zaburzają proporcje mebla, który staje się wówczas przysadzisty i niesatysfakcjonujący zwłaszcza klientów o, wyczulonych na estetykę i proporcje zmysłach. Tym bardziej tych, którzy poszukują lekkich i nowoczesnych brył.

Jak zatem odnaleźć mogą to czego szukają? Jak rozbić mur estetyczno- praktycznych sprzeczności?

Ten problem przezwyciężyć postanowił zespół produkcyjno-projektowy marki Vieri Divani. Po wielu godzinach bardziej i mniej udanych praktycznych prób, owocnych mniej lub bardziej pomysłach, udało się wreszcie znaleźć idealne rozwiązanie. Tym rozwiązaniem okazały się profilowane poduchy, które zastosowała w swojej kolekcji Lazarro (zobacz: narożnik oraz zestaw wypoczynkowy). Kolekcja Lazarro posiada w swoim oparciu trzy profilowane poduchy, które można odpowiednio do swoich preferencji podnieść. Piankowe poduchy są odpowiednio wycięte, dzięki czemu doskonale sprawdzają się położone w pozycji podstawowej, zwłaszcza dla osób niższych, którym wygodniej siedzi się na płytszych siedziskach, jak i w pozycji podniesionej, która dla osób wyższych będzie bardziej komfortowa, gdyż pogłębia siedzisko sofy a jednocześnie umożliwia oparcie ramion i głowy. To jakże proste rozwiązanie ułatwi życie wielu osobom, pragnącym „ożenić” lekką nowoczesną bryłę z komfortem wypoczynku. Profilowana, mobilna poducha w oparciu Lazarro sprawia bowiem, że mebel jest niezwykle wygodny, a mimo to nie traci swojej lekkości na której zależy tak wielu miłośnikom minimalistycznych form…

To pomysłowe rozwiązanie zostało umiejętnie przedstawione na krótkim filmie umieszczonym na portalu You Tube przez markę Vieri Divani: