Skóra czy tkanina?

Magdalena Chojnowska-Wilk Porady
Skóra czy tkanina na sofy?

Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. I faktycznie odpowiedź na to często zadawane pytanie jest trudna. Część klientów decydując się na zakup mebla wypoczynkowego z „góry” chcą skórę naturalną – wytycznym przy wyborze jest łatwość w utrzymaniu czystości. Jest to mylny trop… może nie w przypadku każdej tkaniny, ale wszystkie te z grup Aqua Clean czyszczą się rewelacyjnie.

Więc szukajmy dalej. Aspekty wizualne – tutaj też można się troszkę kłócić. Niektóre modele, aż się „proszą” o skórę naturalną jednakże większość wygląda idealnie w każdym obiciu. Zwolenników skóry nigdy nie przekonamy do tkaniny i na odwrót. W przypadku skóry naturalnej zawsze należy pamiętać o jej zaimpregnowaniu, wówczas posłuży nam na długie, długie lata. Przy wyborze tkaniny ta druga część dbania o pokrycie mebla nam „odpada”;-)

Z jedną opinią zgadzają się wszyscy i nasze doświadczenia i odczucia to potwierdzają: skóra jest „zimna” zimą, może dawać lekkie poczucie chłodu z naszego mebla, natomiast latem siadając na niej, możemy się trochę pocić i specyficznie przyklejać do naszego wypoczynku. Tkanina natomiast już na pierwszy rzut oka nadaje ciepła w dotyku i odbiorze wizualnym, jest bardziej przewiewna, dlatego latem bez problemu możemy siadać w krótkich strojach.

Niestety musimy również potwierdzić, że tkanina nie zawsze pasuje do każdego wnętrza.

W przypadku obu rodzajów obić na szczególną uwagę i dbałość zasługuje biały kolor. Wszyscy wiemy – wygląda czysto, przejrzyście, wnosi ład do pomieszczenia, ale tylko wówczas, jeśli jest utrzymywana w czystości. Wybierając skórę naturalną w białym kolorze zwracajcie uwagę, aby miała ona gładką fakturę, gdyż łatwiej nam będzie usunąć brud. Biała tkanina – tylko z grupy dobrze zmywalnych. Szczególną uwagę i ostrożność zachowujcie przy zabrudzeniu denimem z dżinsów w obu przypadkach obić. Często pytacie o długopis – jak go zmyć? Tkaniny tutaj są dużo prostsze do wyczyszczenia, a przy skórze naturalnej bardzo istotnym jest czas naszej reakcji i odpowiedni do tego środek. Po szczegółowe porady, jak i odpowiednie produkty zapraszamy do naszych salonów meblowych.

Może te spostrzeżenia pomogą, ale i tak wiemy, że decyzja jest nadal trudna…