Światełko w tunelu

Rita Jankowska Sofy, narożniki, łóżka, meble RTV
ekskluzywne lampy do salonu

Planowanie pomieszczenia to wielowątkowy i nie raz dość złożony proces. Wie o tym chyba każdy, kto choć raz robił remont czy po prostu zmieniał aranżację pokoju czy mieszkania. W trakcie przygotowań należy równolegle pamiętać o estetyce, przeznaczonych dla pomieszczenia meblach i urządzeniach, a także jednej z trudniejszych rzeczy – oświetleniu.

Oświetlenie w pomieszczeniu jest bardzo ważnym elementem. Niejednokrotnie to właśnie sposób w jaki dobieramy lampy i ich rozmieszczenie, określa charakter miejsca. Co ważniejsze, dobrze zaplanowane oświetlenie daje nam możliwość zmiany klimatu pokoju w zależności od potrzeby. Jak?

Najprostszym przykładem będzie salon i jego oświetlenie. Wyobraźmy sobie, iż w salonie jest tylko jedna lampa wisząca na środku, nieco pod sufitem. W niej dwie żarówki o średniej mocy. Pokój staje się dość jasny, ale… również chłodny i oficjalny. Do pokoju dodajmy teraz lampę podłogową w pobliżu sofy i fotela. Tak, zdecydowanie przytulniej. Na koniec zgaśmy górne oświetlenie – tło idealne, żeby wygodnie wyciągnąć się na sofie i napić dobrej herbaty.

Znając magię oświetlenia w tworzeniu klimatu i funkcjonalności wnętrz, jako dopełnienie do mebli Vieri Divani wprowadziliśmy do swojej oferty lampy firmy Zuma Line – wiszące, podłogowe jak i komodowe – mogące funkcjonować samodzielnie lub w postaci zestawów (np. wisząca i podłogowa z tej samej kolekcji). Zróżnicowane wzory i niebanalne łączenia materiałów znajdą swoich miłośników tak wśród fanów nowoczesnych minimalistycznych, jak i bardziej klasycznych form. Sam opis nie wystarczy. Najlepiej wybrać się w odwiedziny do salonów Vieri Divani i przekonać się, jak lampy się prezentują na żywo. W razie wątpliwości nasi doradcy pomogą odnaleźć światełko w tunelu 🙂

Zapisz