Wygodne wnętrze, które „samo się sprząta”

Joanna Lewandowska Porady
Wnętrze które samo się czyści - sofy pod odkurzacz irobot roomba

Zwykle lubimy, kiedy w naszym mieszkaniu panuje ład i porządek, ale mało kto lubi sprzątać. Nasze wnętrze powinno być miejscem relaksu i wytchnienia od codziennych zajęć, czystość pomaga czuć się komfortowo. Warto zaplanować wnętrze tak, aby sprzątanie zajmowało, jak najmniej czasu.

Tkaniny łatwo-czyszczące

Dzięki tkaninom łatwo-czyszczącym już nie musisz bać się plam! Usunięcie zabrudzeń z sofy czy fotela zajmie zaledwie kilka chwil. Innowacyjne rozwiązania chronią włókna przed wnikaniem plam. W kolekcji mebli Vieri Divani znaleźć można całą gamę tkanin do zadań specjalnych, mogą być one nie tylko łatwo-czyszczące, ale także przyjazne alergikom, a przy tym miękkie i przyjemne w dotyku. Magiczne tkaniny sprawdzą się także jako zasłony, pokrowce na istniejące meble, czy poduszki na siedziska krzeseł.

Nasze sofy i narożniki mogą być wykonane w materiałach zmywalnych między innymi od:

  • Italvelluti (w tym tkanina Persempra)
  • AquaClean
  • Fargotex
  • Mapatex

Meble na nóżkach

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się inteligentne roboty sprzątające. Nic dziwnego, bo takie urządzenie z łatwością poradzi sobie z codziennymi zabrudzeniami i to pod nieobecność domowników. Jeśli mamy w planach zakup inteligentnego pomocnika, warto zadbać o to, aby jego praca była jak najbardziej efektywna. Doskonałym rozwiązaniem będzie wybór mebli na drewnianych lub metalowych nóżkach. Odkurzacz pozbiera brud z pod komody oraz sofy, bez konieczności ich odsuwania. Firma Vieri Divani ma w swojej ofercie sofy, narożniki, a także meble salonowe na drewnianych i metalowych nóżkach. Możliwość modyfikacji oraz duży wybór kolorów ułatwi dopasowanie ich do wnętrza, ale to nie wszystko, w wybranych modelach mebli Vieri Divani można także zmieniać wysokość nóg. Jest to świetna opcja dla tych klientów, którzy już posiadają inteligentny odkrzacz o nietypowej wysokości.

Sofy idealne do odkurzaczy typu I-Robot:

Zmywalne Dywany

Dywan to doskonała dekoracja wnętrza, daje poczucie ciepła i przytulności. Przeciwnicy dywanów zwykle obawiają się plam i zabrudzeń. Znane jest nawet powiedzenie, że „dywan to siedzisko bakterii”. Firma Fargotex znalazła rozwiązanie, wprowadzając na rynek nowoczesne dywany łatwo-czyszczące. Kolekcja Carpert Decor to bogaty wybór dywanów z technogią Easy Clean, która umożliwia bardzo łatwe usuwanie plam. Do wyboru mamy 23 wzory, dostępne w salonach Vieri Divani. Dywanów Carpet Decor nie boją się także inteligentne roboty sprzątające, wysokość i struktura dywanu sprawia, że odkurzają się z przyjemnością.

Wszechobecny minimalizm

Modny minimalizm sprzyja utrzymaniu czystości. Podczas planowania wnętrza warto starannie dobrać dodatki i dekoracje. Niech będzie ich mniej, za to bardziej wyraziste i dobrej jakości. Zbyt wiele rzeczy stojących na półkach, komodach wprowadza poczucie bałaganu i sprzyja gromadzeniu się kurzu. Rzadko używane sprzęty i zbędne przedmioty niech znajdą swoje miejsce w szafkach i schowkach. W miejscach, gdzie gromadzą się drobiazgi, warto przygotować koszyczki i pudełka.