Wypoczynek sercem salonu

Iwona Gutowska Sofy, narożniki, łóżka, meble RTV
Wypoczynek sercem salonu

Wyposażając salon w meble, najważniejszym elementem jest wypoczynek. Jest to mebel służący głównie do odpoczynku po ciężkim dniu, bądź do chwilowego relaksu w ciągu dnia, pomiędzy codziennymi zajęciami i obowiązkami. Jest też swoistą ozdobą salonu, gdyż często jest to centralny element wyposażenia. Może to być narożnik w dowolnej konfiguracji lub sofa dowolnej długości, fotel oraz ewentualnie pufa, którą wykorzystamy, kiedy w domu zrobi się ciasno.

Narożniki na wymiar

Narożniki są dobrym rozwiązaniem, kiedy dwie osoby chcą odpoczywać równocześnie i przyjęło się, że pasują tylko do dużych pomieszczeń. Nie do końca to prawda, gdyż Vieri Divani oferuje całą gamę małych narożników we wszystkich swoich modelach, dodatkowo można te wielkości jeszcze modyfikować na różne sposoby w zależności od potrzeb. Mamy w swojej ofercie narożniki o różnej stylistyce, czyli pasujące zarówno do wnętrz retro czy glamour, tak jak Kolekcja Retro lub kolekcja Ambasador, bądź w stylistyce nowoczesnej, czego przykładem jest model Lazarro lub Fusion. W mniejszych salonach świetnie wpiszą się takie modele jak Perfection lub Milo, które cechują się prostotą i niskim oparciem, więc nie narzucają się wizualnie, a jednocześnie są niezmiernie wygodne. Większość z tych modeli może posiadać funkcję spania, która przyda się, kiedy do domu przyjmiemy gości.

Sofy na wymiar

Sofy są doskonałe w pomieszczeniach, gdzie potrzebna jest większa komunikacja. Kapitalnym rozwiązaniem jest komplet większej (220-290 cm) i mniejsza (140-210) sofa, tzw. trójka i dwójka lub sofa i fotel, a w jego przypadku ciekawą i oryginalną propozycją są kolekcje Lorena i Lazarro, gdzie proponowane są fotele bez podłokietników, co nadaje lekką formę i powoduje, że fotel zajmuje niewiele miejsca. Również długość sof w każdym modelu możemy dowolnie modyfikować według własnych potrzeb.

Sofy eksploatowane w dzień i w nocy

Gdyby sofa miała służyć zarówno w dzień jak i w nocy, idealną propozycją jest model Veleno z wygodną funkcją spania codziennego lub bardziej nowoczesny model Stella, który również jest niezwykle komfortowy w nocy i ma bardzo oryginalny wygląd.

Wyposażenie sof i narożników

Dodatkowo większość modeli wypoczynków z ma bardzo pomysłowe i przydatne wyposażenie, takie jak w kolekcji Perfection półka pneumatyczna w podłokietniku lub biblioteczka, w kolekcji Comfort biblioteczka umieszczona w tylnej stronie narożnika, w Lorenie lub Retro ruchome zagłówki, bądź regulowane podłokietniki – Lazarro.

Dowolny materiał i kolor

Strona estetyczna, czyli materiał, kolorystyka i dopasowanie do istniejących elementów w salonie jest niezwykle ważne. I tu firma Vieri Divani ma ogromną gamę tkanin o różnych fakturach i kolorystyce oraz skór naturalnych. Elementy drewniane które miałby występować w wypoczynku można absolutnie dopasować indywidualnie.

Wizualizacja przed zamówieniem

Jak już wspominaliśmy – produkujemy wszystkie meble na wymiar i stosujemy różne rozwiązania w zależności od preferencji i tak – w przypadku braku pewności, że modyfikowany wypoczynek dalej wygląda dobrze, można wykonać wizualizację, która pozwoli przekonać się, że zmiany wpłynęły korzystnie.

Pamiętajmy, iż dobry wybór wypoczynku, który idealnie wpisze się w nasze wnętrze pod każdym względem, będzie cieszył nasze oczy i służył do relaksu przez długie lata, czego wszystkim życzę.