Ekskluzywne łóżko z pojemnikiem na pościel

Pikowane łóżko Glamour

Ekskluzywne łóżko z opcjonalnym podnóżkiem

Sugerowane wymiary prezentowanej sypialni oraz opcjonalnych dodatków

Tapicerowane łóżko Glamour

Łóżko Glamour to z pewnością jedno z najbardziej ekskluzywnych łóżek, jakie znaleźć można w naszej ofercie. Centralnym punktem jest klasycyzujące wezgłowie wyścielane skórą naturalną, ekologiczną lub tkaniną. Podstawowym elementem łóżka jest eleganckie pikowanie oparcia, w którym szycie układa się w „wzór karo” nawiązujący do kanap typu Chesterfield. Wykonanie tak głębokiego, wciąganego guzikami wezgłowia, wymaga bardzo zaawansowanych umiejętności krawieckich, tapicerskich i jest niezwykle mozolną oraz czasochłonną sztuką.

Dopełnieniem kolekcji jest oryginalny podnóżek (opcjonalny) osadzony na drewnianych, tłoczonych nogach nadających łóżku odpowiedniego wyrafinowania. Łóżko opcjonalnie zaopatrujemy w pojemnik na pościel, a także stelaż klepkowy podnoszony do góry w systemie pneumatycznym.

Wysokość wezgłowia – 120 cm
Wysokość boku – 33 cm
Wysokość podnóżka – 42 cm

Opis techniczny

Podstawowym elementem kolekcji jest tapicerowane łóżko. W wezgłowiu pikowanie układa się w „wzór karo” nawiązujący do kanap typu Chesterfield. Konstrukcja łóżka wykonana jest z płyty meblowej. Kolejną warstwę stanowi pianka wysokoelastyczna. Pianka ta odznacza się dużą odpornością na zmianę temperatur oraz niezwykłą wytrzymałością na wygniecenia.

Rama łóżka Glamour o standardowej grubości 8 cm osadzona jest na pojemniku na pościel. Wnętrze pojemnika wykonane jest z matowej, laminowanej płyty meblowej. Do łóżka proponujemy zastosowanie stelaża wykonanego z metalu wyposażonego w brzozowe klepki sprężynujące, które podnosi się do góry dzięki pneumatycznym podnośnikom. System pneumatyczny sprawia, że dźwignięcie materaca wraz ze stelażem do góry nie stanowi najmniejszego problemu i nie wymaga wkładu dużej energii. Istnieje możliwość zainstalowania stelaża elektrycznego lub własnego, już posiadanego stelaża – w takim wypadku stelaż osadzony będzie na regulowanych kątownikach, które umożliwią regulacje wysokości materaca. Taka zmiana niesie za sobą konieczność rezygnacji z pojemnika na pościel. Istnieje możliwość zainstalowania stelaża elektrycznego lub własnego, już posiadanego stelaża – w takim wypadku stelaż osadzony będzie na regulowanych kątownikach, które umożliwią regulacje wysokości materaca. Taka zmiana niesie za sobą konieczność rezygnacji z pojemnika na pościel.

Zobacz też podobne popularne łóżka