Lóżko Larissa

Eleganckie, tapicerowane łóżko do sypialni w dowolnym obiciu

Łóżko produkowane jest pod popularne rodzaje materacy:

Opis łóżka

Nietuzinkowa kolekcja mebli sypialnianych Larissa to estetyczność i wdzięk widoczne w każdym centymetrze.

Wyróżniamy w niej charakterystyczne tapicerowane łóżko z wezgłowiem, w którym dwa prostokątne panele zostały otoczone ramą tworząc oryginalną kompozycję wzbogacającą wnętrze każdej sypialni. Dzięki możliwości zamontowania metalowego stelaża klepkowego z podnoszonym do góry systemem pneumatycznym zyskujemy wygodny dostęp do pojemnika na pościel. Istnieje możliwość zainstalowania stelaża elektrycznego lub własnego, już posiadanego stelaża – w takim wypadku stelaż osadzony będzie na regulowanych kątownikach, które umożliwią regulacje wysokości materaca. Taka zmiana niesie za sobą konieczność rezygnacji z pojemnika na pościel.

Uzupełnieniem kolekcji może być oryginalny stolik nocny wykonany z płyty meblowej pokrywany laminatem lub fornirem naturalnym.

Wysokość wezgłowia – 95 cm
Wysokość boku – 28 cm
Wysokość stolika nocnego – 50 cm

Opis techniczny

Tapicerowanie łóżka

Głównym meblem kolekcji Larisa jest tapicerowane łóżko. W wezgłowiu pikowanie składa się na dwa symetryczne prostokąty, które są otoczone lekko pogrubioną tapicerowaną ramą dopasowaną do grubości ramy łóżka – dzięki zachowaniu tych proporcji łóżko prezentuje się nienagannie. Konstrukcja łóżka oparta jest o solidną konstrukcję z płyty meblowej. Całość łóżka jest tapicerowana: typ materiału, jakość i kolorystyka zależy tylko od preferencji klienta. Natomiast pod materiałem znajduje się pianką wysokoelastyczna, która odznacza się dużą przepuszczalnością powietrza, małymi ubytkami sztywności i dużą odpornością na niską i wysoką temperaturę, rozpuszczalniki i chemikalia.

Konstrukcja łóżka

W standardzie grubość ramy to dwanaście centymetrów, solidnie osadzona w pojemniku na pościel. Wnętrze pojemnika wykonujemy z matowej, laminowanej płyty meblowej.
Opcjonalny, jednak zalecany przez nas stelaż to konstrukcja metalowa wyposażona w równomiernie rozłożone 24 brzozowe klepki sprężynujące, podnoszenie górne zawdzięczamy tu podnośnikom pneumatycznym. Dzięki nim otwieranie pojemnika nie stanowi żadnego problemu.

Podobne kolekcje nowoczesnych łóżek