Kolekcja nowoczesnych mebli do salonu

Zestaw mebli Loft

Zestaw mebli RTV z lacobelem, na wymiar

Opis fornirowanych mebli Loft

Lekka forma kolekcji sprawdzi się w każdym nowoczesnym wnętrzu. Prosta, futurystyczna linia mebli spotęgowana jest delikatnymi chromowanymi nóżkami (o wysokości 10 cm) oraz dodatkami ze szkła typu Lakobel, które dostępne jest w kilkunastu kolorach (do wyboru z próbnika).

Elementy kolekcji występują w kilku wariantach stylistycznych i wymiarowych. Do wyboru mamy:

  • komodę stojącą,
  • komodę wiszącą,
  • stolik RTV oraz panel pod telewizor.

Są to nasze propozycje i często wystarczają, by idealnie umeblować wnętrze swojego salonu czy pokoju dziennego. Jednak każdy z elementów może podlegać Państwa ingerencji i może zostać dopasowany wymiarem i funkcjonalnością do indywidualnych potrzeb. Co więcej – z przyjemnością wykonamy dla Państwa projekt uwzględniający potrzeby i Wasze uwagi zupełnie za darmo. Należy również pamiętać, że kolorystyka fornirów jest dowolna. W meblach stosowany jest system otwierania Blum Tip On, umożliwiający otwieranie szuflad i drzwiczek po przez odpowiednie ich dotknięcie. Alternatywnie w kolekcji można zastosować zamykanie szafek w systemie „cichego dotyku” lub zainstalować tradycyjne uchwyty.

Komoda na wymiar

Komoda wisząca - możliwe wymiary i stylistyka

Propozycje na stolik pod telewizor

Meble Loft: Dane techniczne

Meble wykonywane są z płyty meblowej czyli specjalnie przygotowanych wiórów drzewnych, sprasowanych ze sobą z dodatkiem żywicy. Do sprasowania wiórów w płyty wykorzystuje się duże ciśnienie i wysoką temperaturę. Płyta meblowa jest następnie oklejana naturalnym fornirem czyli cienkimi płatami drewna uzyskanymi poprzez skrawanie litego drewna. Proces ten określa się mianem fornirowania. Wybrane fronty mebli pokryte są szkłem typu lakobel czyli rodzajem szkła pokrywanego warstwą ekologicznego lakieru dostępnego w kilkunastu odcieniach z palety RAL. Lacobel ma grubość 4 mm i jego tylna warstwa zabezpieczana jest folią, która nie dopuszcza do rozpryskiwania się kawałków szkła w razie ewentualnego uszkodzenia tafli. Lakierowane szkło łatwo utrzymać w czystości, gdyż jest odporne na plamy z tłuszczu i wody.

Fronty mebli oraz szuflady wyposażone są w nowoczesny i bardzo ekskluzywny system bezuchwytowego otwierania Blum Tip On. Jest to mechanizm służący do bez-uchwytowego otwierania szuflad i frontów meblowych, bardzo szeroko instalowany do naszych kolekcji. Dzięki mechanicznemu wspomaganiu otwierania TIP-ON można wyprodukować meble bez uchwytów. Meble są zamykane poprzez lekkie pchnięcie lub dociśnięcie frontu. Mechanizm TIP-ON pozostanie sprawny nawet wówczas jeśli drzwi, front lub szuflada zostaną otwarte przez pociągnięcie. Drzwi bez uchwytów można otwierać bez trudu dzięki TIP-ON – wystarczy je lekko nacisnąć. By zamknąć drzwi lub szufladę wystarczy tylko lekko docisnąć front.

Alternatywnie do tego systemu otwierania (w zależności od preferencji klienta) montujemy system otwierania BLUMOTION. Jest to jeden z typów domykania szuflad, jakie proponujemy do naszych kolekcji mebli. System „cichy domyk” ma za zadanie umożliwić delikatne i ciche działanie oraz wysoki komfort ruchu szuflady. Mechanizm „cichego domyku“ polega na zwolnieniu w ostatnim etapie ruchu szuflady, tak aby domknęła się ona w mało hałaśliwy i delikatny sposób. BLUMOTION sprawia, że meble zamykają się delikatnie i cicho, bez względu na prędkość zamykania oraz wagę szuflady.

Maksymalne, rekomendowane obciążenie elementów wiszących wynosi 5 kg, natomiast półek 1 kg.

Może zainteresują Cię również nowoczesne meble z tej kolekcji