Ekskluzywne, luksusowe meble lakierowane RTV

Luksusowe meble Luxory

Ekskluzywny zestaw mebli RTV w połączeniu lakieru i forniru naturalnego

Opis mebli do pokoju

Linia Luxory to ekskluzywne połączenie elementów lakierowanych z elementami pokrywanymi naturalnym fornirem. Kolekcja mebli salonowych Luxory nada niepowtarzalnego charakteru, lekkości i przestronności każdemu wnętrzu. W kolekcji dostępne są różne warianty szafki RTV, komody stojącej jak i wiszącej, witryny, a także biblioteka, półki i panele, by każdy mógł dobrać dla siebie elementy o odpowiednich parametrach i dowolnie je ze sobą połączyć. Oprócz oferty bazowej istnieje możliwość wykonania danego mebla według indywidualnych potrzeb – wymiarów czy wykończenia.

Meble w kolekcji Luxory wykonywane są dwojaką techniką – część elementów pokrywana jest naturalnym fornirem np. dębowym lub orzechowym, a pozostała część mebli, kładzionym ręcznie lakierem na wysoki połysk lub w półmacie (w zależności od ilości polerowań) w pełnej kolorystyce z palety RAL. System otwierania zastosowany w tej kolekcji to Blum Tip-on czyli tzw. system „dotykowy” uruchamiany przez naciśnięcie frontu mebla w odpowiednim miejscu. Alternatywnie w kolekcji można zastosować zamykanie szafek w systemie „cichego dotyku” lub zainstalować tradycyjne uchwyty.

Warianty komody stojącej

Warianty stolika RTV

Warianty witryny

Warianty komody wiszącej

Elementy dodatkowe

Opis techniczny

Meble wykonywane są z płyty meblowej czyli specjalnie przygotowanych wiórów drzewnych, sprasowanych ze sobą z dodatkiem żywicy. Do sprasowania wiórów w płyty wykorzystuje się duże ciśnienie i wysoką temperaturę. Płyta meblowa jest następnie oklejana naturalną fornirą czyli cienkimi płatami drewna uzyskanymi poprzez skrawanie litego drewna. Proces ten określa się mianem fornirowania.

Inne części mebli wykonujemy z płyty meblowej ręcznie pokrywanej najwyższej jakości lakierami najlepszych włoskich firm. Dzięki tej technologii można w zależności od ilości polerowań uzyskać wysoki połysk oraz półmat.

Wewnętrzna strona płyty pokrywana jest standardowo białym lakierem matowym lub fornirem.

Maksymalne, rekomendowane obciążenie elementów wiszących wynosi 5 kg, natomiast półek 1 kg.

Inne ekskluzywne meble z naszej kolekcji