Nowoczesne sofy Lorena - włoski design

Sofy Lorena

Pikowana sofa we włoskim stylu z podnoszonymi zagłówkami i stopniowanymi podłokietnikami

Proponowane wymiary pikowanych sof Lorena

Lorena: Komfort w każdym centrymetrze

Pikowana sofa Lorena jest jednym z najnowszych i najpopularniejszych modeli w naszej ofercie. Zestaw wypoczynkowy spełnia największe oczekiwania naszych najbardziej wymagających klientów. Elegancję zapewniają ekskluzywne pikowania siedziska i zagłówków oraz stebnowanie grubą nicią.

Wysoki komfort siedzenia jest możliwy dzięki ruchomym zagłówkom, które po podniesieniu w górę sprawiają, że sofa Lorena jest bardzo wygodna. Praktycznym, a zarazem niezwykle komfortowym rozwiązaniem są regulowane podłokietniki. Poprzez wmontowany w nich kilkustopniowy mechanizm, można je ułożyć pod odpowiednim kątem i wykorzystać, jako idealne podparcie pod głowę podczas codziennego relaksu czy lektury książki. Eleganckim dodatkiem sofy z pikowaniem, nadającym jej lekkości są chromowane nogi. Sofa Lorena może być wyposażona w system spania belgijskiego.

Ekskluzywne siedzisko kompletu wypoczynkowego Lorena

Wysoki komfort siedzenia zapewnia sofie jej specyficzna budowa siedziska, złożona aż z 7 warstw takich jak: pianka T-40, pasy wysokoelastyczne, pianka K-35. Całość prezentuje się następująco:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 3 cm
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-40 // 5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 6 cm
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-40 // 5 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Opcjonalny stelaż belgijski

W sofie może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego. Tworzy go lekka konstrukcja aluminiowa z systemem sprężyn i listw sprężynujących oraz materacem piankowym. Rozłożenie stelaza polega na wyciągnięciu poduch siedziska z sofy, a następnie odłożeniu ich na bok. Po usunięciu poduszek siedziska rozkładamy trzystopniowy stelaż i uzyskujemy łatwy dostęp do wygodnego spania, które może być wykorzystywane podczas okazjonalnego snu. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

» Funkcja spania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”

Lorena występuje w wersji narożnikowej
Nowoczesne narożniki Lorena na wymiar

Wybrane, ostatnie realizacje

Sprawdź również inne komfortowe meble wypoczynkowe