Nowoczesne sofy Milo na wymiar

Proste sofy Milo

Proste sofy na dowolny wymiar

Standardowe wymiary sof Milo (możliwość dowolnych zmian bez dodatkowych opłat)

Sofy Milo

Minimalizm i prostota, to z pewnością to, co charakteryzuje meble wypoczynkowe w kolekcji Milo. Punktem wyjścia dla projektantów kreujących tą linię był właśnie minimalizm, a wręcz ascetyczna prostota. Rozważania nad stworzeniem takiej bryły sfinalizowały się powstaniem kolekcji Milo. Prosta, pozbawiona dodatków linia sofy, wzbogacona została tylko podwieszaną półką, która opcjonalnie może być domontowana do jednego z boków. Integralna półka umiejscowiona przy podłokietniku, wykończona lakobelem lub elementem drewnianym.

Lekkość Milo uzyskano poprzez podwieszenie mebla na cieniutkich 10 cm chromowanych nogach oraz zastosowaniu wąskich segmentów siedziskowych. Forma sofy Milo doskonale wkomponuje się w nowoczesne wnętrza.

Opcjonalnie sofa może być zaopatrzona w funkcje spania belgijskiego. W zestawie występuje również fotel oraz pufa. Cała kolekcja wykończona dowolnie wybranym rodzajem obicia: skóra naturalna, ekologiczna czy też tkanina w dowolnie wybranym kolorze.

Sofy z wygodnym siedziskiem

Konstrukcja mebli wypoczynkowych Milo została oparta o elementy płyty meblowej, sklejki, lite drewno bukowe oraz wyselekcjonowane drewno świerkowe. 8 warstwowe siedzisko to gwarancja niezwykłej wygody, która pozostanie w niezmiennym stanie przez wiele lat:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 3 cm
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-40 // 5 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Formatka sprężynowa typu Bonnel // 9 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Narożnik Milo: Opcjonalna funkcja spania

W sofie może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego. Tworzy go lekka konstrukcja aluminiowa z systemem sprężyn i listw sprężynujących oraz materacem piankowym. Rozłożenie stelaza polega na wyciągnięciu poduch siedziska z sofy, a następnie odłożeniu ich na bok. Po usunięciu poduszek siedziska rozkładamy trzystopniowy stelaż i uzyskujemy łatwy dostęp do wygodnego spania, które może być wykorzystywane podczas okazjonalnego snu. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

» Funkcja spania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”

9 różnych propozycji narożnika Milo
Minimalistyczny, skórzany narożnik Milo

Wybrane, ostatnie realizacje