Sofa Moderno

Sofy Moderno

Nowoczesny sofa w designerskim stylu w estetycznej i praktycznej bryle

Nowoczesna sofa Moderno występuje w różnych wariantach rozmiarowych z możliwością modyfikacji

Opis sof Moderno

Nowoczesna sofa Moderno jest wynikiem bardzo nowatorskiego podejścia do mebli wypoczynkowych. Designerska  bryła sofy poza walorami estetycznymi posiada szereg innowacyjnych udogodnień, mających na celu zwiększenie komfortu mebla. Z boku sofy instalowane są (wymiennie) ruchome podłokietniki. Jeden z nich pracuje, unosząc się ukośnie w górę pod różnymi kątami, tak aby można było go wykorzystać jako podparcie pod łokieć w pozycji siedzącej lub jako podgłówek w pozycji leżącej.

Można też złożyć go na płasko zwiększając tym samym powierzchnie siedzenia. Drugi typ podłokietnika wysuwa się poza powierzchnię mebla (o 22 cm) zwiększając powierzchnię siedzenia lub szezlongu. W oparciu mebla zastosowane zostały także niezwykle pomysłowe rozwiązania, pozwalające na przesunięcie oparć do tyłu, częściowo poza powierzchnię mebla (o 8 cm). Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy używać oparć w dwóch pozycjach.

Jedna zapewnia płytsze siedzisko, druga bardzo głębokie, dzięki któremu siedzący może wyłożyć się na sofie w pozycji bardziej lezącej (np. z nogami na stoliku lub pufie). Sofa nie posiada funkcji spania, jednakże z uwagi na swoją dużą głębokość uzyskaną po przez cofnięcie oparć, może być z powodzeniem wykorzystywana do spania przez jedną osobę. Model osadzony na podłużnych czarnych nogach. W kolekcji kilka typów narożników oraz sofy i pufy. Możliwość wymiany nóg na inne modele. Sofa wykonywana w szerokiej gamie tkanin i skór dostępnej na stronie.

Opis techniczny

Konstrukcja składa się z płyty meblowej połączonej z drewnem bukowym oraz sklejką. Siedzisko to kombinacja kilku pianek wysokoelastycznych.

Jego konstrukcja wygląda następująco:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 3 cm
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-40 // 5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 6 cm
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-40 // 5 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Dowolne wymiary sof Moderno

Wysokości:

Oparcie: 95 cm
Siedzisko: 42 cm
Głębokość mebla przy cofniętych mechanizmach oparć: 102 cm
Głębokość mebla przy rozłożonych mechanizmach oparć: 110 cm

Zobacz także kolekcję nowoczesnych narożniki Moderno