Klasyczny zestaw mebli wypoczynkowych w skórze naturalnej

Sofy Almiro

Klasyczne, zaokrąglone sofy produkowane na wymiar w tradycyjnym stylu

Sugerowane wymiary klasycznych sof Almiro

Sofa Almiro: klasyczne i stylowe meble na wymiar

Sofa Almiro to bardzo uniwersalna bryła, która sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Profil oparć i siedzisk został skonstruowany tak, aby zmaksymalizować wygodę i komfort siedzenia. Standardowo sofa osadzona jest drewnianych nogach, których kolorystyka jest starannie dobierana do koloru obicia (może być dowolna). Sofa Almiro opcjonalnie posiada funkcję spania okazjonalnego w postaci stelaża belgijskiego. W kolekcji dostępne są również fotele i pufy. Komplet wypoczynkowy Almiro produkowany jest również w wersji narożnikowej.

Pamiętaj, że wszystkie z naszych mebli wypoczynkowych wykonujemy na wymiar, co również wiąże się z możliwością dowolnego wyboru obicia mebla, a w ofercie posiadamy setki skór i tkanin w bogatej gamie kolorystycznej. Sofy Almiro świetnie sprawdzą się w połączeniu dwóch różnych kolorów, w tym nawet różnego typu, czyli na przykład tkaniny oraz skóry, dając tym samym prawie nieograniczoną możliwość do stworzenia wyjątkowego salonu.

Niezwykle wygodne i trwałe siedzisko sofy i fotela

Stelaż mebla wykonany jest z konstrukcji hybrydowej, łączącej elementy płyty meblowej z litym drewnem bukowym, sklejką oraz wyselekcjonowanym drewnem świerkowym. Model Almiro posiada bardzo ekskluzywny 7 warstwowy system siedziska:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 1,5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 9 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Formatka sprężynowa typu Bonnel // 10 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Sprężyny faliste // 2,5 cm

Komplet Almiro: Opcjonalna funkcja spania

W sofie może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego. Tworzy go lekka konstrukcja aluminiowa z systemem sprężyn i listw sprężynujących oraz materacem piankowym. Rozłożenie stelaza polega na wyciągnięciu poduch siedziska z sofy, a następnie odłożeniu ich na bok. Po usunięciu poduszek siedziska rozkładamy trzystopniowy stelaż i uzyskujemy łatwy dostęp do wygodnego spania, które może być wykorzystywane podczas okazjonalnego snu. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

Zobacz więcej: Funkcja spania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”

Możliwość modyfikacji wymiarów sof

Wymiary sof Almiro

Głębokość całkowita: 95 cm
Wysokość: siedzisko – 41 cm | podłokietnik – 56 cm | oparcie – 80 cm

Zobacz również klasyczne narożniki Almiro
Stylowa i klasyczna, skórzana sofa narożna Almiro

Wybrane, ostatnie realizacje