Minimalistyczny, skórzany narożnik Milo

Narożniki Milo

Minimalistyczny narożnik na wymiar w dowolnym rozmiarze, kolorze, obiciu

Minimalistyczny narożnik Milo występuje w wielu wariantach, które można dowolnie modyfikować

Opis kanapy narożnej

Nowoczesny narożnik o bardzo prostych kształtach przeznaczony jest przede wszystkim do modernistycznych wnętrz. Ciekawym urozmaiceniem mebla występującym w wariantach A i B jest podwieszana półka ze szklanym (lub opcjonalnie fornirowanym) blatem.

Konstrukcje podtrzymują chromowane, eleganckie nóżki o wysokości 10 cm. Wybrane warianty narożnika mogą być wyposażone w podnoszoną pneumatycznie półkę, którą można wykorzystać do pracy z tabletem, laptopem lub do odstawienia napoju trakcie codziennego wypoczynku.

Oryginalnym pomysłem jest także mini biblioteczka, którą można wmontować w wybrany przez klienta podłokietnik, nadając kompozycji jeszcze większej oryginalności. Nowoczesny narożnik Milo posiada opcjonalnie funkcję spania okazyjnego oraz pojemnik na pościel.

W kolekcji Milo dostępne są również takie elementy jak: sofa 3-osobowa, sofa 2-osobowa, fotel oraz pufa. Wymiary dostosujemy do indywidualnych potrzeb klienta. Do dyspozycji oddajemy duży wybór tkanin, skór ekologicznych i naturalnych dostępnych w różnych kolorach, które mogą być wykorzystane jako obicie tapicerskie.

Narożnik Milo: Opcjonalna funkcja spania

W narożniku może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego, w którym rozkładamy trzystopniowy stelaż. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

» Funkcja spania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”

Sofy Milo na wymiar w Krakowie
Nowoczesne sofy Milo na wymiar

Zobacz film z minimalistycznym narożnikiem Milo

Opis techniczny prezentowanych narożników Miło

Konstrukcja składa się z płyty meblowej połączonej z drewnem bukowym oraz sklejką. Sprężyny bonelowe zapewniające wysoki standard wytrzymałości są dodatkowo zabezpieczone filcem tapicerskim z obydwu stron. Następnymi warstwami są wigofil oraz pianka T-40. Ulepszona pianka T-40 ma dużą przepuszczalność powietrza oraz wyjątkowo dużą odporność na wygniecenia co wydłuża znacznie żywotność.

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 3 cm
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-40 // 5 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Formatka sprężynowa typu Bonnel // 9 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Wybrane, ostatnie realizacje

Podobne linie mebli wypoczynkowych i salonowych