Ekskluzywny, materiałowy narożnik Makalu

Narożniki Makalu

Ekskluzywny narożnik do salonu z rozbudowanym 7-warstwowym siedziskiem

Proponowane wymiary narożników Makalu

Opis narożników do salonu Makalu

Ekskluzywny narożnik Makalu to modernistyczny i masywny projekt, stworzony z myślą o nowoczesnych, modernistycznych wnętrzach. Nowatorskie rozwiązane zagłówka, pozwalające na podniesienie oparcia, sprawia, że mebel jest niezwykle komfortowy. Jednym szybkim ruchem można podnieść zagłówek do góry i oprzeć wygodnie głowę, aby dać ulgę strudzonym po całym dniu mięśniom karku.

Ekskluzywnego wyglądu dodają narożnikowi Makalu oryginalnie pikowane boki i tył mebli. Eleganckim dodatkiem nowoczesnego narożnika Makalu są chromowane nogi, które na życzenie klienta można zastąpić nogami drewnianymi. Opcjonalnie narożnik Makalu posiada możliwość zamontowania funkcji spania okazjonalnego. W kolekcji Makalu dostępne są również kanapy, fotele oraz pufy. Rodzaj oraz kolor obicia tapicerskiego jest dowolny i zależy wyłącznie od preferencji klienta.

Makalu wykonamy dokładnie tak, jak tego potrzebujesz!

Narożniki Makalu na wymiar

Głębokość całkowita sof Makalu: 97 cm

Wysokości narożnika: siedzisko – 45 cm | podłokietnik – 62 cm | oparcie – 78,5 cm | oparcie+zagłówki – 99 cm

Sprawdź również ekskluzywne sofy do salonu z kolekcji Makalu
Komplet ekskluzywnych sof Makalu

Siedzisko narożnika, stelaż

Stelaż mebla wykonany jest z konstrukcji hybrydowej, łączącej elementy płyty meblowej z litym drewnem bukowym, sklejką oraz wyselekcjonowanym drewnem świerkowym.

Dużą zaletą narożnika Makalu jest również wygodne i bardzo rozbudowane 7 warstwowe siedzisko wypełnione wysokoelastyczną pianką i sprężynami. Tak dalece rozbudowana konstrukcja siedziska poprawia wyraźnie komfort użytkowania, a także sprawia, że meble będzie mógł cieszyć swojego nabywcę przez wiele długich lat nie tracąc na swej wygodzie. Konstrukcja narożnika:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 9 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Formatka sprężynowa typu Bonnel // 9 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Narożniki Makalu: Opcjonalna funkcja spania

W narożniku może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego. Tworzy go lekka konstrukcja aluminiowa z systemem sprężyn i listw sprężynujących oraz materacem piankowym. Rozłożenie stelaza polega na wyciągnięciu poduch siedziska z sofy, a następnie odłożeniu ich na bok. Po usunięciu poduszek siedziska rozkładamy trzystopniowy stelaż i uzyskujemy łatwy dostęp do wygodnego spania, które może być wykorzystywane podczas okazjonalnego snu. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

» Zobacz więcej: Funkcja spania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”

Wybrane, ostatnie realizacje

Propozycje innych nowoczesnych mebli Vieri Divani