Nowoczesne narożniki Lorena na wymiar

Narożniki Lorena

Pikowany narożnik z podnoszonymi zagłówkami i stopniowanymi podłokietnikami

W tym narożniku z pikowaniem sugerujemy następujące warianty wymiarowe

Ekskluzywne narożniki na wymiar, włoski design w stylu skandynawskim, glamour

Narożnik Lorena jest idealnym połączeniem komfortu, lekkości i praktycznych rozwiązań. Mebel jest jednym z najnowszych dzieł naszych projektantów Vieri Divani, którzy zadbali o to aby spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Elegancji dodają narożnikowi ekskluzywnie pikowane siedziska oraz zagłówki. Wzbogacającym dodatkiem są także stebnowania grubą nicią. Najważniejszą cechą mebla jest wygoda i komfort siedzenia, uzyskana dzięki podnoszonym w nowatorski sposób zagłówkom. Idealnym dopełnieniem komfortowego wypoczynku jest podnoszony i stopniowalny podłokietnik, który umożliwia podparcie ręki w pozycji siedzącej lub też głowy w pozycji leżącej.

Model może być ponadto wyposażony w tradycyjny system spania belgijskiego. Stelaż mebli wykonany jest z solidnego litego drewna oraz płyt meblowych. W kolekcji dostępne są również sofa, fotele i pufy. Kolor oraz obicie mebla zależą wyłącznie od preferencji zamawiającego.

Sprawdź zestawy wypoczynkowe Lorena - sofy, fotele
Nowoczesne sofy Lorena - włoski design

Konstrukcja / siedzisko narożnika Lorena

Stelaż mebla to konstrukcja hybrydowa łącząca elementy płyty meblowej z litym drewnem bukowym, sklejką oraz wyselekcjonowanym drewnem świerkowym. Model Lorena posiada bardzo ekskluzywny 7 warstwowy system siedziska:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 3 cm
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-40 // 5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 6 cm
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-40 // 5 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Opcjonalny stelaż belgijski - system spania

W narożniku może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego. Tworzy go lekka konstrukcja aluminiowa z systemem sprężyn i listw sprężynujących oraz materacem piankowym.

Rozłożenie stelaza polega na wyciągnięciu poduch siedziska z sofy, a następnie odłożeniu ich na bok. Po usunięciu poduszek siedziska rozkładamy trzystopniowy stelaż i uzyskujemy łatwy dostęp do wygodnego spania, które może być wykorzystywane podczas okazjonalnego snu. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

Wybrane, ostatnie realizacje

Może zainteresują Cię również inne nowoczesne meble