Narożniki Moderno

Designerska bryła narożnika z szeregiem innowacyjnych udogodnień

Warianty wymiarowe narożnika Moderno

Narożnik Moderno - nowatorskie podejście do mebli wypoczynkowych

Narożnik Moderno jest wynikiem bardzo nowatorskiego podejścia do mebli wypoczynkowych. Designerska bryła narożnika poza walorami estetycznymi posiada szereg innowacyjnych udogodnień, mających na celu zwiększenie komfortu mebla. Z boku narożnika instalowane są ruchome podłokietniki, które pracują, unosząc się ukośnie w górę pod różnymi kątami, tak aby można było je wykorzystać jako podparcie pod łokieć w pozycji siedzącej lub jako podgłówek w pozycji leżącej.

Podłokietniki można też składać na płasko zwiększając tym samym powierzchnie siedzenia. W oparciu mebla zastosowane zostały niezwykle pomysłowe rozwiązania, pozwalające na przesunięcie oparć do tyłu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy używać oparć w dwóch pozycjach. Jedna zapewnia płytsze siedzisko, druga bardzo głębokie, dzięki któremu siedzący może wyłożyć się na narożniku w pozycji lezącej (np. z nogami na stoliku lub pufie).

Narożnik nie posiada funkcji spania, jednakże z uwagi na swoją dużą głębokość uzyskaną po przez cofnięcie oparć, może być z powodzeniem wykorzystywana do spania. Narożnik wykonywany jest w szerokiej gamie tkanin zywalnych i skór naturalnych.

Konstrukcja siedziska

Konstrukcja składa się z płyty meblowej połączonej z drewnem bukowym oraz sklejką. Siedzisko to kombinacja kilku pianek wysokoelastycznych.

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa // 3 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa TV // 5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 9 cm

Wybrane, ostatnie realizacje