Narożniki Moderno

Nowoczesny narożnik w designerskim stylu w estetycznej i praktycznej bryle

Narożnik Moderno występuje w kilku wariantach rozmiarowych z możliwością modyfikacji

Opis nowoczesnych narożników Moderno

Nowoczesny narożnik Moderno w designerskim stylu powstał na skutek bardzo nowatorskiego podejścia do tematu mebli wypoczynkowych. Bryła narożnika, poza walorami estetycznymi została również przygotowana pod względem praktycznym zapewniając szereg innowacyjnych udogodnień narożnika.

Z boku narożnika instalowane są wymiennie, ruchome podłokietniki. Jeden z nich unosi się ukośnie w górę pod różnymi kątami, tak aby spełniał rolę podparcia pod łokieć w pozycji siedzącej lub jako podgłówek w pozycji leżącej.Można też złożyć go na płasko zwiększając tym samym powierzchnie siedzenia. Drugi rodzaj podłokietnika wysuwa się o 22 cm poza powierzchnię narożnika zwiększając powierzchnię siedzenia lub szezlongu.

Oparcie mebla zostało wyposażone w pomysłowe rozwiązanie, pozwalające na przesunięcie oparć do tyłu, częściowo o 8 cm poza powierzchnię mebla. Takie rozwiązanie pozwala używać oparć w 2 pozycjach. Jedna zapewnia płytsze siedzisko, druga bardzo głębokie, dzięki któremu siedzący może wyłożyć się na sofie w pozycji bardziej lezącej (np. z nogami na stoliku lub pufie).

Sofa nie została wyposażona w funkcję spania, jednak duża głębokość uzyskana po cofnięciu oparć, tworzy dla jednej osoby odpowiednie warunki spania. Nowoczesny narożnik Moderno został osadzony na podłużnych czarnych nogach.

W kolekcji Moderno oprócz narożników, dostępnych jest również kilka rodzajów sof i puf. Istnieje możliwość wymiany nóg na inne modele dostępne w ofercie. Narożnik wykonywana w szerokiej gamie tkanin i skór dostępnej na stronie internetowej.

Opis techniczny

Konstrukcja składa się z płyty meblowej połączonej z drewnem bukowym oraz sklejką. Siedzisko to kombinacja kilku pianek wysokoelastycznych.

Jego konstrukcja wygląda następująco:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 3 cm
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-40 // 5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 6 cm
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-40 // 5 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Dowolne wymiary narożników Moderno

Wysokości:

Oparcie: 95 cm
Siedzisko: 42 cm
Głębokość mebla przy cofniętych mechanizmach oparć: 102 cm
Głębokość mebla przy rozłożonych mechanizmach oparć: 110 cm

Zobacz także kolekcję nowoczesnych sof Moderno
Sofa Moderno

Wybrane, ostatnie realizacje