Skórzane narożniki na wysokich, czarnych nogach

Narożniki Martinelli

Prosty a zarazem wygodny narożnik symetryczny, lewy, prawy lub w kształcie U

Proponowane wymiary narożników Martinelli

Opis kompletu narożników Martinelli

Narożniki Martinelli zostały stworzone do pomieszczeń, gdzie dysponujemy małą ilością miejsca, a to chcemy wykorzystać w maksymalnym stopniu jako funkcjonalną powierzchnię do siedzenia. Prezentowane sofy narożne możemy wykonać w praktycznie dowolnym wymiarze i konfiguracji – z obu stron mogą mieć tradycyjny bok (w standardzie mający 10 cm jednak i on może być dowolnie modyfikowany), może to być narożnik – szezlong, narożnik typu „open”, a nawet narożnik typu U.

Narożniki te, mimo minimalistycznego charakteru, są niezwykle wygodne – miękkość oparcia zapewniona jest przez zastosowanie granulatu silikonowego w poduchach, a samo siedzisko to kombinacja kilku wysokiej jakości pianek tapicerskich.

Bardzo duży wpływ na finalny odbiór tych narożników ma wybór odpowiedniej nogi. Proste, chromowane nogi idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach modernistycznych, gabinetach. Te same nogi mogą być w zależności od potrzeb polakierowane dowolną farbą z palety RAL. Z drugiej zaś strony mogą to być nogi dębowe lub bukowe wybarwione dowolnym kolorem, które ocieplą wizerunek mebla i idealnie sprawdzą się w przytulnych pomieszczeniach. Często stosowanym rozwiązaniem w przypadku mebli z kolekcji Martinelli jest zastosowanie metalowego, lakierowanego dowolnym kolorem stelaża, który przebiega po krawędziach podstawy sofy czyniąc mebel niezwykle oryginalnym.

Kolekcja Martinelli to również sofy, fotel oraz pufa w dowolnych wymiarach. Wszystko to w połączeniu z możliwością wybrania dowolnego obicia – tkaniny lub skóry pozwoli umeblować nasze wnętrze dokładnie tak jak tego potrzebujemy. Narożnik może zostać również wykonany w wariancie lewym, prawym, symetrycznym lub w kształcie U.

Opis techniczny narożników Martinelli / Konstrukcja siedziska

Konstrukcja mebla składa się z elementów płyty meblowej i sklejki łączonych z litym drewnem. Wysokoelastyczny pas tapicerski oraz filc zamocowany w siedziskach wzmacnia i nadaje sprężystości. Kolejne warstwy stanowią pianki. T-30 o podwyższonej twardości i przepuszczalności powietrza oraz pianka K-35 charakteryzująca się długą żywotnością oraz elastycznością. Tkanina, skóra ekologiczna lub naturalna jest do wyboru przez klienta w dowolnej kolorystyce.

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 3 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 3,5 cm
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-30 // 7,5 cm
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-30 // 6 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski
Martinelli to również nowoczesne sofy z fotelami
Nowoczesne sofy Martinelli

Wybrane, ostatnie realizacje

Inne nowoczesne narożniki produkowane na wymiar