Stylizowane sofy narożne Retro

Narożniki Retro

Stylizowany narożnik Retro w stylu vintage z tapicerowaną żyłką

Propozycje wymiarowe sof narożnych Retro

Opis sof narożnych Retro

Lata 60-te wracają i to w wielkim stylu. Takie motto przyświecało naszym designerom w przygotowaniu projektu kolekcji Retro. Założeniem było uzyskanie bryły nowoczesnej, wygodnej, aktualnej stylistycznie, ale z wyraźnym nawiązaniem do estetyki designu meblowego lat 60-tych (vintage). Owocem tego projektu jest kolekcja mebli Retro, która obejmuje meble wypoczynkowe w postaci narożnika i sof oraz salonowe w postaci szafek rtv, komód i witryn.

Narożnik Retro doskonale spełnia oczekiwania wszystkich otwartych na zabawę z designem miłośników dobrych wnętrz. Linia mebla silnie nawiązuje do stylistyki lat 60-tych poprzez charakterystyczną drewnianą nogę oraz dekoracyjną, tapicerowaną żyłkę typową w tych latach w meblach wypoczynkowych. Poprzez możliwość wyboru dowolnego obicia sofy mamy nieograniczone możliwości do stworzenia niezwykle oryginalnego mebla.

Nowoczesności meblu dodają podnoszone zagłówki, które czynią mebel niezwykle komfortowym. Oryginalnego sznytu nadają narożnikowi również ciekawe pikowania części oparcia. Praktycznym dodatkiem jest zainstalowana w rogu oparcia drewniana półka, którą można wykorzystać jako podstawkę pod napój, lampę, dekoracje. W modelu można opcjonalnie zainstalować funkcję spania okazjonalnego w sprawdzonym systemie belgijskim.

Narożnik w stylu retro to mebel inspirowany wzorami i stylami sprzed kilku dekad. Charakteryzuje się niebanalnymi kształtami, wyrazistymi kolorami i wzorami oraz często zdobionymi elementami. Narożnik w stylu retro może być używany jako element dekoracyjny lub jako mebel do siedzenia, a jego unikalny styl sprawia, że jest idealny dla osób ceniących sobie oryginalność i wyróżniający się design.

Zobacz również kolekcję Retro w wersji sof
Stylizowane sofy Retro na wymiara

Kolekcja mebli Retro w krótkim filmie

Opis techniczny / Siedzisko

Konstrukcja ramy zbudowana jest z litego drewna świerkowego, płyty sklejkowej oraz meblowej. Siedzisko narożnika Retro to bardzo ekskluzywna 7 warstwowa baza. Składają się na nią pasy wysokoelastyczne nadające odpowiedniej sprężystości, pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-25, wysoko-elastyczna  pianka polieterowa HR K-35 zapewniająca niezrównany komfort oraz wigofil i włóknina silikonowa, które formują i zabezpieczają dodatkowo siedzisko przed wygnieceniami. Ostatnią warstwę stanowi obicie tapicerskie, które stanowić może zarówno skóra naturalna, jak i ekoskóra czy tkanina.

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 3 cm
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 7 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 9 cm
  • Pianka poliuretanowa T-25 // 2 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Opcjonalna funkcja spania

W narożniku może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego. Tworzy go lekka konstrukcja aluminiowa z systemem sprężyn i listw sprężynujących oraz materacem piankowym.

Rozłożenie stelaża polega na wyciągnięciu poduch siedziska z sofy, a następnie odłożeniu ich na bok. Po usunięciu poduszek siedziska rozkładamy trzystopniowy stelaż i uzyskujemy łatwy dostęp do wygodnego spania, które może być wykorzystywane podczas okazjonalnego snu. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

» Film i opis: Stelaż belgijski

Wybrane, ostatnie realizacje

Inne stylizowane meble z tej kolekcji, które mogą Cię zaintereswać