Klasyczne narożniki z drewnianymi nogami

Narożniki Ligia

Stylowe sofy narożne z opcjonalną funkcją spania okazjonalnego

Sugerowane wymiary stylowego narożnika

Ligia: Narożniki na wymiar

Stylowy narożnik Ligia to połączenie nowoczesności i elegancji. Jego projekt został stworzony z myślą o bogatych wnętrzach. Z uwagi na starannie dobrany profil oparcia oraz wielowarstwowe wysokoelastyczne wypełnienia, model ten cechuje wysoki komfort siedzenia, co gwarantuje wygodę i relaks każdego dnia. Stylowy narożnik Ligia posiada drewniane nogi odpowiednio wyprofilowane do kształtu narożnika.

Opcjonalnie możemy wyprodukować narożnik z systemem belgijskim – umożliwiającym wykorzystanie go do spania okazjonalnego, którego cechy znajdą Państwo poniżej. W kolekcji Ligia dostępne są również kanapy, fotele oraz pufy.

Sugerowane wymiary narożnika poniżej, natomiast materiał tapicerski: jego rodzaj oraz kolor obicia jest dowolny i można go wybrać z wyselekcjonowanej palety skór naturalnych, ekologicznych i tkanin.

Miękkie i wygodne siedzisko na solidnej konstrukcji

Stelaż mebla wykonany jest z konstrukcji hybrydowej, łączącej elementy płyty meblowej z litym drewnem bukowym, sklejką oraz wyselekcjonowanym drewnem świerkowym. Model Ligia posiada miękki, 5 warstwowy system siedziska, składają się na niego kolejno, począwszy od warstw najwyższych:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 3 cm
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 13 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Narożnik Ligia: Opcjonalna funkcja spania

W narożniku może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego. Tworzy go lekka konstrukcja aluminiowa z systemem sprężyn i listw sprężynujących oraz materacem piankowym. Rozłożenie stelaża polega na wyciągnięciu trzystopniowego stelaża. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

Zobacz więcej: Funkcja spania Meratoile tzw. „stelaż belgijski” >>

Wymiary stylowych narożników Ligia

Możliwe wymiary narożników Ligia

Głębokość całkowita sof narożnych Ligia: 100 cm

Wysokość: siedzisko – 48 cm | podłokietnik – 65 cm | oparcie – 89 cm

Ligia - zestaw wypoczynkowy
Stylowy komplet mebli Ligia

Wybrane, ostatnie realizacje

Podobne klasyczne meble wypoczynkowe