Skóry naturalne

Kolory wyświetlane na monitorze mają charakter orientacyjny i mogą różnić się od rzeczywistych. Tkaniny przedstawione na zdjęciach są materiałem poglądowym i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa. Wyboru tkanin należy dokonywać tylko na podstawie próbników, wzorników i katalogów lub innych udostępnionych materiałów przeznaczonych do tego celu.

Podstawowy gatunek skór typu Madras stosowany w meblarstwie, których lico zostało poddane pewnej korekcie. Skórę po wygarbowaniu poddaje się procesowi szpachlowania i szlifowania celem wyrównania i wygładzenia powierzchni. Ma to również na celu eliminację niektórych wad jak zgrubienia zadrapania czy ukąszenia przez owady. Następnie na skórze odciska się matrycę, która nadaje licu określoną i jednolitą na całej powierzchni fakturę. Skóry typu Madras, Madras Duma zapigmentowane są jednym kolorem i zabezpieczone lakierem impregnującym przed ścieraniem oraz przed działaniem czynników zewnętrznych. Wykończenie powierzchni może być matowe, lub z połyskiem. Większość skór stosowanych w tapicerstwie to właśnie skóry typu MADRAS, ponieważ takie wykończenie pozwala korzystać z wielu cech naturalnych skóry a z drugiej strony zabezpiecza ją przed skutkami codziennego użytkowania. Do czyszczenia i konserwacji skóry należy używać jedynie sprawdzonych środków. Powierzchnia skóry wykańczana jest lakierem ochronnym, woskiem lub innym środkiem chemicznym. Działania te mają za zadanie zapewnić licu odpowiednią trwałość i elastyczność. Używanie środków czyszczących zawierających alkohole lub rozpuszczalniki prowadzi w prostej linii do trwałego uszkodzenia lica. Konserwację przeprowadzić co 3-4 miesiące. Dokładnie odkurzoną i oczyszczoną powierzchnię należy zaimpregnować sprawdzonym preparatem, uprzednio wykonując próbę w miejscu niewidocznym.

Bardzo delikatna i miękka skóra. Wspaniale układa się na meblu. Posiada lico o małej ziarnistości (wyjątkiem jest skóra CR o grubej ziarnistości i wyrazistym odgniocie na licu), korygowane częściowo. Jest to skóra zapigmentowana jednym kolorem. Produkowana z selekcjonowanego surowca. Rysunek lica może się miejscami różnić większa ziarnistość w kierunku pachwin. Do czyszczenia i konserwacji skóry należy używać jedynie sprawdzonych środków. Powierzchnia skóry wykańczana jest lakierem ochronnym, woskiem lub innym środkiem chemicznym. Działania te mają za zadanie zapewnić licu odpowiednią trwałość i elastyczność. Używanie środków czyszczących zawierających alkohole lub rozpuszczalniki prowadzi w prostej linii do trwałego uszkodzenia lica. Konserwację przeprowadzić co 3-4 miesiące. Dokładnie odkurzoną i oczyszczoną powierzchnię należy zaimpregnować sprawdzonym preparatem, uprzednio wykonując próbę w miejscu niewidocznym.