Vieri Divani - meble nowoczesne

Vieri Divani » Blog » Lata 60-te wracają… i to w wielkim stylu.

19 Sie

2015

Lata 60-te wracają… i to w wielkim stylu.

Dodane przez: Marcin Zawilski | Kategoria:
kolekcja stylizowanych mebli retro

We wszystkich dziedzinach życia zaobserwować można cykliczne nawiązania do poprzednich epok, okresów, lat. Takie zjawisko występuje w literaturze, malarstwie, rzeźbie, modzie i szeroko pojętej sztuce. Zachwyt nad stylistyką lat 60-tych przejawiał się już we wszystkich wspomnianych dziedzinach aktywności artystycznej. Obecnie przyszedł czas na architekturę wnętrz. Lata 60-te wracają… i to w wielkim stylu.

Takie motto przyświecało naszym designerom w przygotowaniu projektu kolekcji Retro. Założeniem było uzyskanie bryły nowoczesnej, wygodnej, aktualnej stylistycznie, ale z wyraźnym nawiązaniem do estetyki meblowej lat 60-tych. Owocem tego projektu jest bogata kolekcja Retro. Obejmuje ona:

Elementem wspólnym całej kolekcji nawiązującym do lat 60-tych jest typowa dla tej stylistyki drewniana noga. Wszystkie z wizualizacji jakie dla Państwa przygotowaliśmy zakładają jej wykończenie czarnym lakierem, jednak jej kolor może być dowolny, co daje możliwość zaprojektowania unikalnego wnętrza.

W meblach wypoczynkowych elementem korespondującym z designem retro jest dodatkowo tapicerowana żyłka kontrastująca z resztą części tapicerki widoczna w niektórych elementach wypoczynku. Świeżości linii nadają doskonale wyprofilowane siedziska oraz wygodne i praktyczne zagłówki podnoszone do góry. Eksperymentalnym dodatkiem jest drewniana półka umieszczona w narożniku mebla, którą można wykorzystać jako podstawkę pod napój, lampę itp. Wzbogacającym elementem kolekcji jest pikowanie części lędźwiowej oparcia.

Mamy nadzieję, że stylistyka ta również Państwu przypadnie do gustu.

Szanowni klienci! Informujemy, że zamówienia z terminem dostawy wypadającym przed Świętami Bożego Narodzenia będą przyjmowane do 31 października 2017 roku. Zapraszamy do naszych salonów oraz sklepu internetowego.