Często zadawane pytania

Nasza firma specjalizuje się w tym, że meble własnej produkcji wykonujemy według indywidualnych potrzeb klienta. Podstawową zmianą w obrębie większości mebli jest ich wymiar – szerokość, długość, wysokość czy głębokość, a czasem nawet forma mebla. Każdy z naszych produktów, czy to meble wypoczynkowe czy salonowe, czy stoły bądź sypialnie możemy wykonać tak, jak Klient tego potrzebuje. Posiadamy oczywiście bazowe modele, w proponowanych przez nas, katalogowych opcjach. Mimo to jesteśmy zawsze otwarci na oczekiwania Klientów.

Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za fakt wykonania mebla na wymiar. Cena zmienia się jedynie proporcjonalnie do zużytego podczas produkcji materiału!

Poza zmianami w obrębie wymiaru każdy może zadecydować o kolorystyce, rodzaju obicia czy materiału z jakiego będzie wykonany mebel, a o wielu innych możliwych zmianach w obrębie danego produktu poinformują Was nasi wykwalifikowani doradcy. Każdy Klient staje się niejako autorem-projektantem własnego mebla.

Nasza firma gwarantuje każdemu Klientowi dostarczenie mebli pod wskazany w umowie adres. Za dostawę odpowiadają nasi wykwalifikowani pracownicy. Zanim jednak nastąpi realizacja zamówienia zawsze zostaną Państwo poinformowani z wyprzedzeniem o planowanym terminie transportu. Koszty związane z dostawą mebli są zależne od województwa i przedstawione są na mapie.

mapa kosztów transportu

Na wszystkie nasze wyroby udzielamy 24 miesięcznej gwarancji. Wszelkie szczegóły dotyczące warunków podane są w Karcie Gwarancyjnej załączonej do umowy zamówienia (obok – jako plik do pobrania). W tym dwuletnim okresie przyjmujemy zgłoszenia reklamacyjne, które można wysłać do nas drogą mailową. Wówczas otrzymają Państwo od nas Formularz Reklamacyjny (w wersji do pobrania znajduje się obok), który czytelnie wypełniony należy odesłać na mail biuro@vieridivani.pl. Dobrze jeśli załączycie do niego jeszcze zdjęcia naświetlające bliżej zgłaszany problem. W ciągu 14 dni otrzymają Państwo odpowiedź drogą mailową bądź telefoniczną z informacją jak zgłoszona sprawa zostanie załatwiona. Każde zgłoszenie traktujemy poważnie i nie pozostawiamy bez rozpatrzenia.

Klienci często zadają to pytanie słysząc informację, że wykonujemy meble na wymiar i indywidualne zamówienie klienta. I tak, w przypadku mebli wypoczynkowych kosmetyczne zmiany wymiaru (do 5 cm) nie zmieniają ceny w stosunku do modelu bazowego z cennika. Każdy inny wymiar jest przeliczany w stosunku do metra bieżącego w danym obiciu tapicerskim dla poszczególnego modelu mebla wypoczynkowego. W przypadku mebli salonowych, czy innych fornirowanych każdy wymiar różniący się znacząco od proponowanego przez nas musi zostać skalkulowany indywidualnie w zależności od wprowadzonych zmian. Jeśli takowe obejmują tylko wymiar, to jest to przeliczane adekwatnie jak w przypadku mebli tapicerowanych. Natomiast często za zmianą wymiarów w tego typu meblach idą też zmiany konstrukcyjne w obrębie danej formy, co wiąże się z indywidualną wyceną.
Inaczej nieco sprawa wygląda w przypadku łóżek – czy to tapicerowanych, czy fornirowanych i lakierowanych. W tym przypadku każda zmiana wymiaru powoduje większe zużycie danego materiału, z którego łóżko jest wykonywane, stąd wynikają doliczenia do tego typu mebli. Każdy salon posiada kalkulator doliczeń dla danej zmiany, dzięki czemu nieskomplikowane przeróbki w meblach sypialnianych można wycenić od ręki. Zmiany mocno ingerujące w wygląd każdego łóżka są traktowane indywidualnie.

Często zadajecie Państwo to pytanie i zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach nie każdy ma czas aby do nas dotrzeć w godzinach pracy salonu lub też odległość ogranicza dojazd. Dlatego wychodząc naprzeciw oferujemy Państwu inne drogi aby dokonać zakupu mebli naszej produkcji i na samym początku chcielibyśmy Państwa zaprosić do naszego sklepu internetowego, gdzie można skonfigurować swój mebel i wygodnie zapłacić za zamówienie. Nasz sklep znajduje się pod adresem: www.evieridivani.pl.

Zamówienia możecie Państwo złożyć drogą telefoniczną choć to droga najmniej wygodna. Najlepiej jest przysłać wiadomość e-mail – i tu mamy dwie opcje. Pierwsza – przez formularz zapytaniowy na stronie www.vieridivani.pl znajdujący się przy każdym modelu mebla z opisem co Państwa interesuje; druga – wysyłając bezpośrednio maila na adres biuro@vieridivani.pl, z opisem tego co Państwo chcą zakupić. Niezależnie od formy złożenia zamówienia (oprócz bezpośredniej w salonie) zawsze na zwrotny adres mailowy przesyłamy sporządzoną umowę zamówienia z wszystkimi danymi dotyczącymi zamawianych mebli i Zamawiającego (i ewentualnie z projektem), opieczętowaną i podpisaną przez pracownika naszej firmy. Po podpisaniu umowy zamówienia przez Państwa prosimy o odesłanie skanu bądź zdjęcia umowy do nas lub ewentualnie potwierdzenia dokonania przelewu zaliczki. Te czynności pozwalają na uruchomienie procedury realizacji zamówienia.

Zdecydowanie tak! Bardzo często z systemem ratalnym błędnie kojarzy się najtańsze meble. Nic bardziej mylnego. Ekskluzywne meble naszej marki mogą Państwo również nabyć na raty. Zwłaszcza, że aktualnie posiadamy bardzo korzystne rozwiązanie rat 0%, umożliwiające zakup mebli Vieri Divani w 10 ratach 0 %. Poza kosztem ubezpieczenia nie ponoszą Państwo kosztów oprocentowania – te bierzemy na siebie.

Jeśli marzą Państwo o zakupie ekskluzywnych mebli lecz nie dysponują Państwo całością kwoty lub nie chcą Państwo pozbywać się jednorazowo zbyt dużej kwoty, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup mebli w systemie ratalnym. Warto skorzystać z tak korzystnego rozwiązania jak 10 rat 0%! Zdecydowanie lepiej mieć droższy, ale i dobry jakościowo towar kupiony stopniowo na raty, niż tani, ale i słaby jakościowo od ręki.

Zakup mebli na raty możliwy jest również bez wychodzenia z domu na naszym sklepie internetowym: www.evieridivani.pl

To częste pytanie padające przed złożeniem zamówienia. Poniżej zostały wyszczególnione terminy dla poszczególnych rodzajów mebli.* Zdarza się, że zamówienia są realizowane w szybszym terminie, o czym są Państwo niezwłocznie informowani. Możecie też Państwo przy podpisaniu umowy oznaczyć konkretnie termin, w jakim zamówienie miałoby zostać zrealizowane, jeśli ten czas jest odleglejszy niż poniżej podany (np. za pół roku):

  • dla mebli wypoczynkowych, łóżek tapicerowanych – 4-8 tygodni
  • dla mebli salonowych, łóżek fornirowanych i mebli sypialnianych – 4-8 tygodni
  • dla stołów, stolików kawowych i krzeseł – 4-6 tygodni

*nie dotyczy okresu około bożonarodzeniowego, noworocznego oraz wielkanocnego – wówczas czas ten wydłuża się, o czym Klienci są informowani przed podpisaniem umowy. Nieznaczne wydłużenie terminów występuje również podczas wakacyjnego urlopu na przełomie czerwca i lipca.

Poza naszą katalogową proponowaną ofertą jesteśmy w stanie wykonać meble według indywidualnego projektu, ale nie kopiujemy modeli innych firm. Meble wypoczynkowe możemy wykonać według potrzeb Klienta bazując na proponowanych przez nas bryłach oraz jeżeli wprowadzane zmiany nie ingerują w technologię i są do wykonania w obrębie danego modelu (np. zmiana nóg, zastąpienie szezlongu podłokietnikiem czy odwrotnie, podniesienie oparcia, wbudowanie czy rezygnacja z biblioteki lub półki pneumatycznej itp.). Jeśli natomiast chodzi o meble fornirowane możliwości są dużo większe. Tu każdy projekt jest analizowany czy jesteśmy w stanie go wykonać po określeniu wszelkich parametrów. Niejednokrotnie już tworzyliśmy całe zabudowy salonów, sypialni i innych wnętrz w różnych wariantach co jest poparte projektem w momencie wyrażenia chęci zakupu mebli naszej produkcji.

To dość często słyszane pytanie w naszych salonach. Nazwa salonów sprzedażowych może mylić bo jest to nazwa zapożyczona z języka włoskiego jednakże nic bardziej mylnego. Firma jest rodzima, ma już długoletnią tradycję rzemieślniczą i wywodzi się z zagłębia meblowego na południu Polski jakim jest Kalwaria Zebrzydowska. Włoskiego pochodzenia są oferowane przez nas skóry naturalne i niektóre tkaniny obiciowe. Więcej o historii firmy znajdziecie w tym miejscu.

Zawsze staramy się informować Klientów jeśli coś ma znaczący wpływ na cenę. Wybierając wśród klasycznych fornirów, a więc wybarwień na dębie czy buku, wśród oklein modyfikowanych zazwyczaj cena pozostaje bez zmian. W momencie kiedy wybierają Państwo okleiny naturalne, ekskluzywne cena może ulec zmianie co ma związek głównie z pochodzeniem danego forniru. Cena również ulegnie zmianie jeśli zamiast wersji fornirowanej (w bazowej proponowanej wersji) zdecydują się Państwo na wykonanie mebli w wersji lakierowanej na wysoki połysk lub półmat. O tej różnicy poinformują nasi doradcy.

Owszem. Jeśli nie mają Państwo możliwości odwiedzenia któregoś z naszych salonów niezwłocznie po złożeniu zamówienia możemy wysłać wybrane przez Państwa próbniki oferowanych przez nas skór ekologicznych, tkanin obiciowych czy skór naturalnych, jak również niektórych fornirów. W przypadku materiałów tapicerskich jest to możliwe po określeniu przybliżonej kolorystyki i wysyłamy bądź wycięte próbki bądź cały próbnik danego wzoru.

Niejednokrotnie słyszymy pytanie czemu te meble są takie drogie, skąd taka cena i czy warto tyle zainwestować? Rozwiewając wszelkie wątpliwości chcemy wyjaśnić, że na cenę wpływa kilka czynników. Pierwszy z nich to oczywiście jakość – używanych materiałów, komponentów, wypełnień. Staramy się dobierać te elementy w taki sposób by Klient mógł jak najdłużej cieszyć się dobrym produktem, by mebel dobrze funkcjonował i spełniał swoją rolę. Druga kwesta to wykonanie. Każda sofa czy narożnik, sypialnia czy meble do salonu to ręczne wykonanie i żadna maszyna nie zastąpi tu pracy człowieka. Zwłaszcza, że nie mamy taśmowej produkcji, a indywidualne zamówienie wymaga indywidualnego rozwiązania przemyślanego i wykonanego przez naszego pracownika – stolarza, krojczego, krawcową, tapicera czy lakiernika. Kolejny aspekt to serwis. To, że staramy się dogodnie ustalać terminy dostawy i montażu mebli to jedno, to że bardziej skomplikowane zamówienia są poparte wykonanymi przez nas projektami czy wykonaniem próbek to drugie, ale jakże ważne jest to, że w czasie okresu gwarancyjnego staramy się zapewnić jak najlepszy serwis by dokonać naprawy czy właściwie zareagować na problem zgłaszany przez Klienta. To wiąże się często z dojazdem, transportem, wymianą, naprawą, czy inną usługą bo wiadomo, że trudno wymagać od Państwa dostarczenia do naszej fabryki narożnika czy szafy.

Wiele firm sprzedających meble wypoczynkowe określa swoje produkty mianem najwyższej jakości. Na pojęcie najwyższej jakości naszych wypoczynków składa się kilka kwestii takich jak: ręczne wykonanie, stosowane materiały, budowa wielowarstwowa. Wszystko na temat rękodzieła w naszej firmie znajdziecie poniżej w pytaniu „Rękodzieło – zaleta czy wada?”. Jeśli chodzi o często zadawane pytanie „co jest w środku” to odpowiedź znajdziecie przy każdym modelu, natomiast istotą jest fakt, że siedziska zbudowane są wielostrefowo i różnią się w zależności od modelu między sobą. Wspólnym mianownikiem jest podstawa czyli stelaż drewniano-płytowy wykonany z płyty meblowej i wyselekcjonowanego drewna świerkowego, na którym opiera się konstrukcja mebla. Kolejne komponenty takie jak pasy wysokoelastyczne, pianki różnej gęstości i twardości, poliuretanowe, elastyczne, formatki sprężynowe, są już indywidualnie dobierane i komponowane. To każdej sofie czy narożnikowi nadaje właściwy komfort siedzenia i wytrzymałość.

Głosów w tym temacie pewnie będzie wiele, jak zwykle znajdą się zwolennicy i przeciwnicy, ale w dzisiejszych zautomatyzowanych czasach, kiedy w wielu sferach maszyny zastąpiły ludzkie ręce człowiek zaczął doceniać znowu wyroby wykonywane ręcznie. Nie sztuka jest pójść do sklepu i kupić mebel czy inną rzecz produkowaną taśmowo, ale stajemy się wówczas posiadaczem czegoś powtarzalnego. Takie meble mają jedna podstawową wadę – nie możemy ich idealnie dopasować do swoich potrzeb, dlatego, że są produkowane w konkretnych wymiarach, bryłach i formach i najczęściej do wyboru tylko w kilku wersjach kolorystycznych. I w tym miejscu na pierwszy plan wybijają się wyroby rękodzielnicze, jak m.in. wykonuje Vieri Divani. Nie dość, że możemy wybrać dowolny kolor w jakim meble mogłyby być wykonane, możemy określić rozmiar, ale również na bazie naszych brył zaprojektować mebel według własnego pomysłu rozwiązań i wykończeń, dopasować go do własnego wnętrza. Dzięki temu stajemy się właścicielem często niepowtarzalnego produktu, oryginalnego. Poza tym wartość tego co wykonała ludzka ręka jest o wiele wyższa, niż produktu schodzącego z taśmy produkcyjnej. To co wyróżnia jeszcze wyroby rękodzielnicze to staranność wykonania, dopracowanie każdego szczegółu, rodzima produkcja a co za tym idzie, nie ma kłopotu z serwisem. To wszystko przemawia na plus jeśli ktoś poszukuje czegoś mocno zindywidualizowanego o wysokiej jakości.