Łóżko kontynentalne – nowa era snu

Dorota Miodońska Sofy, narożniki, łóżka, meble RTV
Łóżka kontynentalne Vieri Divani

Ofertę Vieri Divani regularnie wzbogacamy o nowe modele mebli, co kilka miesięcy pojawiają się ciekawe wypoczynki, narożniki, ale nie możemy zapominać też o równie ważnej części naszej produkcji jaką stanowią łóżka. Około rok temu pojawiło się kilka nowych, natomiast cały czas zastanawialiśmy się co jeszcze możemy Wam zaproponować. Wiele pytań nasunęło się w trakcie rozmów z Klientami – odnośnie potrzeb, wymiarów, parametrów różnego typu. Odpowiedź odnalazła się w czasie realizacji kilku indywidualnych projektów – rozwiązaniem, o które musieliśmy wzbogacić nasza ofertę stało się łóżko, a w zasadzie podstawy kontynentalne z możliwością dopasowania wezgłowia!

Czym charakteryzuje się takie łóżko? Jaką rolę ma spełniać? Dla kogo jest przeznaczone? Wiele pytań – wiele odpowiedzi. Podstawową zasadą budowy takiego łóżka jest tzw. boxspring czyli podstawa, w której znajdują się sprężyny bonellowe obłożone pianką. Ta z kolei jest otapicerowana i najczęściej osadzona na nóżkach. Dalej – może być już różnie, w zależności od tego czego oczekujemy. Często na takiej podstawie znajduje się materac kieszeniowy skomponowany z dolną podstawą i również tapicerowany. Wierzchnią warstwę stanowi wówczas już tylko topper – kilkucentymetrowa nakładka piankowa. Takie łóżka nazywane są też hotelowymi bo właśnie tam najczęściej możemy je spotkać. Ich cechą charakterystyczną jest to, że często są wyższe od klasycznych łóżek (górna krawędź łóżka na wysokości ok. 60 cm), zaletą może być fakt, iż nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni na ramę łóżka, w którą wpuszczany jest stelaż i materac.
Oferta Vieri Divani w tym zakresie jest dość szeroka i zadowoli najbardziej wymagających klientów. Wśród gotowych projektów łóżek oferujemy trzy modele o różnej budowie:

  • Łóżko Continental de Luxe
    z pojemnikiem na pościel w postaci czterech szuflad, wbudowanym materacem bonellowym i 7-strefowym kieszeniowym oraz wezgłowiem – wystarczy topper i mamy na czym wygodnie spać!
  • Łóżko Wellness Box Comfort
    z wbudowanym materacem bonellowym i 7-strefowym materacem kieszeniowym, a także z wezgłowiem, osadzone na nóżkach. Komfort snu zapewni dodatkowo piankowa nakładka.
  • Łóżko Tweed Box Standard
    z wbudowanym materacem bonellowym zastępującym stelaż oraz z wezgłowiem. By osiągnąć dobrą jakość snu na potrzebujemy dobrany do własnych potrzeb materac.

Co jeśli wciąż nam żadna z tych propozycji nie odpowiada? Co jeśli chcemy inne wezgłowie zestawić z inną podstawą? Co jeśli potrzebny nam pojemnik na pościel, ale nie w postaci szuflad bo nie mamy tyle miejsca? I na to są rozwiązania! Poza powyższymi łóżkami w ofercie mamy 5 różnych podstaw, w tym wersję z pojemnikiem na pościel, na której opiera się materac z wbudowanym stelażem klepkowym, podnoszony na podnośnikach gazowych. Do tego możemy wybrać jedno spośród 11 wzorów wezgłowi! A to wszystko oczywiście w dowolnym obiciu, dopasowanym kolorystycznie – skórze ekologicznej, tkaninie i skórze naturalnej!

Zatem jeśli szukasz wymarzonego łóżka, nawet jeżeli nie do końca wśród naszej oferty odnajdujesz to czego potrzebujesz to zapraszamy do naszych salonów Vieri Divani i salonów partnerskich – dołożymy wszelkich starań by móc znaleźć właściwe rozwiązanie!