Jak urządzić mały salon?

Joanna Lewandowska Porady
Meble wypoczynkowe do małego salonu

Mały salon często bywa wielkim zmartwieniem dla nowych lokatorów. Jak urządzić miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, gdy przestrzeń nas ogranicza? Postaram się ułatwić to zadanie…

Zacznijmy od zagospodarowania miejsca… mały salon musi być funkcjonalny, ale i przytulny. Niewielkie pomieszczenia łatwo zagracić dlatego trzymajmy się zasady „mniej znaczy więcej”. Moda na styl minimalistyczny, wpasuje się tu idealnie. Meble o prostych kształtach i i lekkiej formie to świetny wybór. Jeśli w salonie znajduje się wnęka z powodzeniem można ją wykorzystać na miejsce do przechowywania, rozwiązaniem będzie wysoka szafa, z prostymi frontami w kolorze ścian. Pomieszczenie możemy tez powiększyć optycznie stosując tapetę przestrzenną na przykład za kanapą.

A no właśnie wypoczynek…

Salon to miejsce wypoczynku dla całej rodziny. Planując niewielką przestrzeń wcale nie musimy rezygnować z wygody. Zgrabny narożnik zapewni przestrzeń do relaksu, może tez pełnić funkcję okazjonalnego spania dla gości. Warto wybrać model z zagłówkami, o lekkiej bryle np na nóżkach. Dwu lub trzyosobowa sofa to alternatywa dla narożnika. W nowoczesnych meblach można połączyć sofę z małym stolikiem kawowym lub półką pneumatyczną, która ułatwi pracę z tabletem czy laptopem.

Wszystko w jednym miejscu.

W firmie Vieri Divani tworzymy meble na zamówienie, aby można było z łatwością dostosować je do każdej przestrzeni. Bogata kolorystyka, nowoczesne bryły, komfortowe rozwiązania to najważniejsze cechy naszych mebli skrzyniowych. Meble wypoczynkowe także wykonujemy na wymiar, dzięki szerokiej możliwości modyfikacji otrzymują Państwo niepowtarzalny produkt „szyty na miarę”. Niemal każdą sofę czy narożnik możemy wzbogacić minibilioteczką, ruchomą półką czy regulowanym podłokietnikiem.