Stylizowane sofy Retro na wymiara

Stylizowane sofy Retro

Stylizowana sofa Retro w stylu vintage z tapicerowaną żyłką

Standardowe wymiary sof Retro z możliwością dowolnych modyfikacji

Opis mebli wypoczynkowych Retro

Nowoczesna, wygodna, aktualna stylistycznie bryła z wyraźnym nawiązaniem do estetyki designu meblowego lat 60-tych. Linia zestawu wypoczynkowego silnie nawiązuje do takiej stylistyki poprzez charakterystyczną drewnianą nogę (ta może być wybarwiona w dowolnym kolorze drewna, lakierowana lub wymieniona na inny typ nogi) oraz dekoracyjną, tapicerowaną lamówkę (żyłkę).

Nowoczesności meblu dodają podnoszone zagłówki, które czynią mebel niezwykle komfortowym. Oryginalnego sznytu nadają sofie i fotelowi również pikowania części oparcia. W modelu można opcjonalnie zainstalować funkcję spania okazjonalnego w sprawdzonym systemie belgijskim.

Opis techniczny / Siedzisko

Konstrukcja ramy zbudowana jest z litego drewna świerkowego, płyty sklejkowej oraz meblowej. Siedzisko sof Retro to bardzo ekskluzywna 7 warstwowa baza. Składają się na nią pasy wysokoelastyczne nadające odpowiedniej sprężystości, pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-25, wysoko-elastyczna  pianka polieterowa HR K-35 zapewniająca niezrównany komfort oraz wigofil i włóknina silikonowa, które formują i zabezpieczają dodatkowo siedzisko przed wygnieceniami. Ostatnią warstwę stanowi obicie tapicerskie, które stanowić może zarówno skóra naturalna, jak i ekoskóra czy tkanina.

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 3 cm
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 7 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 9 cm
  • Pianka poliuretanowa T-25 // 2 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Opcjonalna funkcja spania

W sofie może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego. Tworzy go lekka konstrukcja aluminiowa z systemem sprężyn i listw sprężynujących oraz materacem piankowym. Rozłożenie stelaża polega na wyciągnięciu poduch siedziska z sofy, a następnie odłożeniu ich na bok. Po usunięciu poduszek siedziska rozkładamy trzystopniowy stelaż i uzyskujemy łatwy dostęp do wygodnego spania, które może być wykorzystywane podczas okazjonalnego snu. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

» Film i opis: Stelaż belgijski

Zobacz również stylizowane narożniki Retro
Stylizowane sofy narożne Retro

Wybrane, ostatnie realizacje

Pozostałe meble ze stylizowanej kolekcji mebli Retro