Komplet ekskluzywnych sof Makalu

Sofy Makalu

Ekskluzywna sofa do salonu z rozbudowanym 7-warstwowym siedziskiem

Wymiary sof Makalu

Opis kompletu do salonu Makalu

Nowoczesne sofy Makalu odznaczają się swoją masywną, solidną konstrukcją osadzoną w standardzie na płaskich, chromowanych nogach. Jej znakiem rozpoznawczym są wyraźne pikowania zdobiące tyły i boki sof oraz foteli. Takie rozwiązanie sprawie, że można umiejscowić meble na środku salonu, tak aby uwydatnić wszystkie atuty kolekcji. Poza ekskluzywnymi pikowaniami znakiem rozpoznawczym sofy Makalu są ruchome zagłówki, które można szybkim ruchem podnieść do góry i tym samym zwiększyć komfort wypoczynku. Ruchome zagłówki w sofie i fotelu Makalu osadzone są na eleganckich chromowanych podnośnikach. Kolorystyka i rodzaj obicia dowolne. Opcjonalnie sofa posiada system okazjonalnego spania w systemie belgijskim.

Szczegóły konstrukcji mebli w zestawie Makalu

Stelaż mebla wykonany jest z konstrukcji hybrydowej, łączącej elementy płyty meblowej z litym drewnem bukowym, sklejką oraz wyselekcjonowanym drewnem świerkowym. Model Makalu posiada bardzo ekskluzywny 7 warstwowy system siedziska:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Wigofil, czyli włóknina polipropylenowa
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 9 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Formatka sprężynowa typu Bonnel // 9 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Sofy Makalu: Opcjonalna funkcja spania

W sofach może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego. Tworzy go lekka konstrukcja aluminiowa z systemem sprężyn i listw sprężynujących oraz materacem piankowym. Rozłożenie stelaza polega na wyciągnięciu poduch siedziska z sofy, a następnie odłożeniu ich na bok. Po usunięciu poduszek siedziska rozkładamy trzystopniowy stelaż i uzyskujemy łatwy dostęp do wygodnego spania, które może być wykorzystywane podczas okazjonalnego snu. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

» Zobacz więcej: Funkcja spania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”

Dowolne zmiany w wymiarach sof

Wymiary sof Makalu

Głębokość całkowita sof Makalu: 97 cm

Wysokości sof: siedzisko – 45 cm | podłokietnik – 62 cm | oparcie – 78,5 cm | oparcie+zagłówki – 99 cm

6 wariantów narożników do salonu Makalu
Ekskluzywny, materiałowy narożnik Makalu

Wybrane, ostatnie realizacje

Może zainteresują Cię również inne meble nowoczesne