Wybór mebli wypoczynkowych

Anna Bakierzynska Porady
Wybór mebli wypoczynkowych

Bardzo ważnym elementem każdego domu i mieszkania są meble wypoczynkowe. Mogą nadać niepowtarzalny charakter twojemu wnętrzu, pomogą stworzyć odpowiednia przytulną atmosferę, a ich użyteczność czy funkcjonalność to gwarancja poczucia komfortu.

O czym należy pamiętać wybierając mebel wypoczynkowy?

Po pierwsze:

Kieruj się rodzajem i możliwościami pomieszczenia, w którym zostanie umieszczony. Przestronne pomieszczenia wymagają dużego narożnika (np.: Comfort), lub ciekawie zaaranżowanego kompletu mebli (np.: Lazarro), natomiast tam gdzie nie ma miejsca sprawdzą się modernistyczne, zwarte bryły (sofa Veleno, narożnik Inspiration).

Po drugie:

Uwzglęnij przeznaczenie pomieszczenia. W salonie spełniającym tylko funkcję pokoju dziennego, sprawdzi się każdy narożnik i kanapa. Problem najczęściej zaczyna się, gdy salon musi pełnić funkcję pokoju gościnnego lub stałej sypialni.

Tutaj wybierając mebel wypoczynkowy warto zapytać doradcę w sklepie o możliwość demonstracji funkcji spania oraz o jej wypróbowanie. Musimy pamiętać o tym, że nie w każdym modelu sofy bądź narożnika jest możliwe zamontowanie wygodnej funkcji spania do codziennego użytku. Zapraszamy do zapoznania się z typami funkcji spania, które stosujemy podczas produkcji naszych mebli. Stelaż belgijski, zastosowany w wielu modelach naszych mebli idealnie sprawdzi się dla gości, jednak jako sypialnię jest niezalecany. Czasem jedynym dobrym rozwiązaniem będzie zmiana upatrzonego niewygodnego modelu do spania, na taki, na którym spokojnie prześpimy noc, a jeśli mają Państwo tylko taką możliwość zapraszamy do działu z naszymi nowoczesnymi łóżkami, do których odpowiednio dobrany materac zapewni wygodny, ale przede wszystkim zdrowy sen.

Po trzecie:

Nie bój się bawić kolorami i fakturą przy wyborze tkanin tapicerskich. Zastanów się, czy sofa, którą planujesz kupić ma uzupełniać wnętrze czy być mocnym akcentem. Wybór jest bardzo szeroki (patrz: dział materiałów tapicerskich). Przed wizytą w salonie meblowym przygotuj sobie wstępną koncepcję wyglądu mebla.

Jest dość istotne, aby nie zagubić się w katalogach i poprosić doradcę o pokazanie tylko tych, które Ciebie interesują. Staraj się wybierać tkaniny z jak najmniejszą ilością wzorów, o ile zależy Ci na efekcie przestrzennym.Wzory najlepiej jest zarezerwować poduszkom dekoracyjnym, które dodatkowo mogą wnieść trochę wygody w wypoczynek.

Poza wyglądem istotne są również inne właściwości obicia, o których pisaliśmy w innym artykule: Jaką wybrać tkaninę na obicie tapicerskie mebla?

 

 

Bądź zgodny z samym sobą i wybierz to, co Ci się po prostu podoba, a w przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami, lub udaj do jednego z naszych salonów. Przeglądnij propozycję naszych sof i foteli oraz kanap narożnych. Sprawdź, jakie warianty wymiarowe proponujemy do każdej z brył, pomyśl jaki kolor będzie pasował do Twojego wnętrza. Być może proste elementy, jak na przykład minibiblioteka, lub podnoszona półka znacząco wpłyną na komfort użytkowania mebla?

Wybór nie jest łatwy, ale wierzymy, że pośród dziesiątek modeli trafi się ten najodpowiedniejszy 🙂