Nowoczesne sofy Martinelli

Sofy Martinelli

Proste, nowoczesne sofy z możliwością dowolnych modyfikacji

Proponowane wymiary sof Martinelli

Opis kompletu Martinelli

Komplet mebli Martinelli to model o lekkich i prostych kształtach. Świetnie prezentować się będzie w pomieszczeniach modernistycznych, gabinetach, poczekalniach. Lekkość konstrukcji podkreślają chromowane wysokie nogi lub – do wyboru – bukowe. Często stosowanym rozwiązaniem w przypadku sof Martinelli jest stelaż, który obiega całą podstawę sofy. Kolorystykę nóg można dowolnie modyfikować przez co dopasowanie sof do naszego pomieszczenia jest bardzo ułatwione.

Sofy mimo swoich modernistycznych kształtów, poprzez zastosowanie wysokoelastycznych pianek i włókniny silikonowej w poduchach oparciowych są bardzo wygodne. Z tego też względu nie posiadają funkcji spania. W skład zestawu mogą wchodzić kanapa, fotel oraz pufa. Istnieje również wersja narożnikowa. Dzięki tak lekkiej bryle Martinelli świetnie nadaje się do niewielkich pomieszczeń, gdzie dysponujemy małą ilością miejsca.

Opis techniczny mebli wypoczynkowych / Konstrukcja siedziska

Konstrukcja mebla składa się z elementów płyty meblowej i sklejki łączonych z litym drewnem. Wysokoelastyczny pas tapicerski oraz filc zamocowany w siedziskach wzmacnia i nadaje sprężystości. Kolejne warstwy stanowią pianki. T-30 o podwyższonej twardości i przepuszczalności powietrza oraz pianka K-35 charakteryzująca się długą żywotnością oraz elastycznością. Tkanina, skóra ekologiczna lub naturalna jest do wyboru przez klienta w dowolnej kolorystyce.

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 3 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 3,5 cm
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-30 // 7,5 cm
  • Pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości T-30 // 6 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski
Proste, wygodne narożniki Martinelli
Skórzane narożniki na wysokich, czarnych nogach

Wybrane, ostatnie realizacje

Może zainteresują Cię inne nasze meble?