Sofa tapicerowana tkaniną zmywalną. Sofa bez boków z drewnianą półką

Sofy Spider

Nowoczesne sofy produkowane bez boków, z drewnianą półką lub tradycyjnymi bokami

  • Dowolne obicie

Propozycje wymiarowe sof Spider - możliwość dowolnych modyfikacji

Sofy Spider - nowoczesne, ale wygodne sofy na wymiar

Designerskie, nowoczesne sofy z siedziskiem wypełnionym piankami wysokoelastycznymi i poduchami oparciowymi, w których użyty został granulowany silikon przez co są niezwykle miękkie i wygodne.

Sofy produkujemy w dowolnym wymiarze nawet od 120 cm w przypadku wersji bez podłokietników.

Co prawda do modelu pasuje kilka typów nóg, to dedykowaną dla niego jest 15-centymetrowa noga malowana grafitową farbą wykończoną na wysoki połysk, która nadaje tym sofom niezwykłego, oryginalnego charakteru. Prezentowane sofy mogą być wyposażone we frezowaną półkę, która może być wykończona dowolnym fornirem naturalnym lub lakierem do wyboru z palety RAL. Półka ta może występować z dowolnej strony lub po obu stronach.

Ważnym założeniem przy projektowaniu tych sof była możliwość uzyskania powierzchni do spania okazjonalnego. W zależności od wymiaru siedziska opcjonalny stelaż belgijski ma powierzchnię do spania między 95 cm a 135 cm x 195 cm.

W kolekcji przygotowaliśmy fotel, który również może występować w wersji bez boków, w wersji z bokami (w standardzie 15 cm) lub w wersji z funkcjonalną półką. Dodatkowo mogą państwo zamówić pufę w dowolnym wymiarze, która przy dopasowaniu wymiarowym do siedziska sofy może być dopinana i tworzyć w ten sposób ciekawy szezlong.

Sofy Spider: Opcjonalna funkcja spania

W sofach może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego, w którym rozkładamy trzystopniowy stelaż. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

» Funkcja spania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”

Wygodne narożniki Spider
Miękki, wygodny narożnik na grafitowych nogach

Opis techniczny prezentowanych sof

Konstrukcja składa się z płyty meblowej połączonej z drewnem bukowym oraz sklejką. Siedzisko to kombinacja kilku pianek wysokoelastycznych dzięki którym udało się uzyskać trwałe, ale miękkie siedzisko. Jego konstrukcja wygląda następująco:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 1,5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 6 cm
  • Pianka poliuretanowa T-25 // 1,5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 7 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Wybrane, ostatnie realizacje

Inne designerskie sofy na wymiar