Miękki, wygodny narożnik na grafitowych nogach

Narożniki Spider

Narożniki z miękkim, wygodnym siedziskiem

  • Dowolne obicie

Spider występuje w wielu wariantach, które można dowolnie modyfikować

Opis wygodnych narożników Spider

Niezwykle proste i nowoczesne narożniki, których siedzisko wypełnione zostało piankami wysokoelastycznymi, co pozwoliło uzyskać bardzo miękki i wygodny mebel. Granulowany silikon, którym wypełniamy poduchy oparciowe dodatkowo podkreśla niezrównaną wygodę tych sof.

Charakter sofy wyznaczają 15-centymetrowe nogi malowane grafitową farbą wykończoną na wysoki połysk. Do tego modelu pasuje również kilka innych nóg i możemy je zmienić w zależności od oczekiwanego efektu. Prezentowane sofy narożne mogą być wyposażone w ciekawą, frezowaną półkę, która może być wykończona dowolnym fornirem naturalnym lub lakierem do wyboru z palety RAL.

Ważnym założeniem przy projektowaniu mebla była możliwość opcjonalnego uzyskania powierzchni do spania okazjonalnego. W zależności od długości dłuższego boku narożnika stelaż belgijski ma powierzchnię do spania między 95 cm a 135 cm x 195 cm.

Narożniki te mogą występować w dowolnym układzie, dowolnych długościach i mogą być wykończone tradycyjnymi bokami o dowolnej szerokości lub bez nich, mogą być szezlongiem, lub narożnikiem w kształcie litery U. Ograniczeniem przy konfigurowaniu swojego narożnika jest jedynie wyobraźnia, gdyż dla Państwa wyprodukujemy każdą możliwą wersję. Mebel będzie prezentował się świetnie zarówno w tkaninach jak i skórach, wśród których z pewnością znajdą Państwo idealny kolor.

Narożnik Spider: Opcjonalna funkcja spania

W narożniku może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. “stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego, w którym rozkładamy trzystopniowy stelaż. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

» Funkcja spania Meratoile tzw. “stelaż belgijski”

Dowolne wymiary narożników Spider

Wymiary narożników Spider

Głębokość całkowita: 93 cm

Wysokości: siedzisko – 43 cm | oparcie+poduchy – 85 cm | półka – 27 cm | oparcie – 70 cm | nogi – 15 cm

Zobacz również designerskie sofy Spider
Sofa tapicerowana tkaniną zmywalną. Sofa bez boków z drewnianą półką

Opis techniczny prezentowanych narożników

Konstrukcja składa się z płyty meblowej połączonej z drewnem bukowym oraz sklejką. Siedzisko to kombinacja kilku pianek wysokoelastycznych dzięki którym udało się uzyskać trwałe, ale miękkie siedzisko. Jego konstrukcja wygląda następująco:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 1,5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 6 cm
  • Pianka poliuretanowa T-25 // 1,5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 7 cm
  • Wysokoelastyczny pas tapicerski

Wybrane, ostatnie realizacje

Narożniki utrzymane w podobnej stylistyce