Stylowa i klasyczna, skórzana sofa narożna Almiro

Narożniki Almiro

Klasyczny, zaokrąglony narożnik w tradycyjnym stylu z wielowarstwowym siedziskiem

Sugerowane wymiary zaokrąglonego narożnika Almiro

Opis klasycznego narożnika Almiro

Model Almiro to klasyka i uniwersalność. Tradycyjny kształt kanapy narożnej idealnie wkomponuje się w każde wnętrze. Kolekcja Almiro odznacza się ciekawym i urozmaiconym fasonem. Tapicerowany narożnik Almiro posiada drewniane nogi, których kolor jest odpowiednio dobierany do kolorystyki obicia. Klasyczny narożnik Almiro jest idealny do rodzinnych spotkań, a także do codziennego relaksu.

Narożnik Almiro jest wyróżniającym się elementem wyposażenia wnętrza, który przyciąga wzrok swoim klasycznym stylem. Zaokrąglony narożnik to gwarancja elegancji i subtelnego wyglądu, a wielowarstwowe siedzisko zapewnia komfort i trwałość.

Tapicerowany narożnik opcjonalnie posiada możliwość zamontowania funkcji spania okazjonalnego. W kolekcji Almiro dostępne są również kanapy, fotele oraz pufy. Rodzaj oraz kolor obicia tapicerskiego jest dowolny i zależy wyłącznie od preferencji klienta. Może być wykonany w dowolnym obiciu takim jak: tkanina, skóra ekologiczna czy naturalna, co pozwala na dostosowanie go do indywidualnego gustu i potrzeb.

Stelaż i niezwykle wygodne, miękkie siedzisko narożnika

Stelaż mebla wykonany jest z konstrukcji hybrydowej, łączącej elementy płyty meblowej z litym drewnem bukowym oraz wyselekcjonowanym drewnem świerkowym. Wypełnienie siedziska narożnika gwarantuje komfort użytkowania, poprzez swój 7 warstwowy system siedziska:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 1,5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 9 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Formatka sprężynowa typu Bonnel // 10 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Sprężyny faliste // 2,5 cm

Narożnik Almiro: Opcjonalna funkcja spania

W narożniku może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego. Tworzy go lekka konstrukcja aluminiowa z systemem sprężyn i listw sprężynujących oraz materacem piankowym. Rozłożenie stelaża polega na wyciągnięciu poduch siedziska z sofy, a następnie odłożeniu ich na bok. Po usunięciu poduszek siedziska rozkładamy trzystopniowy stelaż i uzyskujemy łatwy dostęp do wygodnego spania, które może być wykorzystywane podczas okazjonalnego snu. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

Zobacz więcej: Funkcja spania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”

Klasyczny, zaokrąglony narożnik do salonu

Narożnik Almiro to klasyczny, zaokrąglony narożnik, który idealnie pasuje do salonu w tradycyjnym stylu. Wielowarstwowe siedzisko i miękkie oparcie zapewniają wygodę i komfort, a zaokrąglone kształty dodają elegancji i przytulności pomieszczeniu.

Klasyczne narożniki do salonu są często wykonane z trwałych i wysokiej jakości materiałów, takich jak skóra lub tkaniny, i mają solidne, masywne nogi. Ten styl mebla jest idealny dla osób, które cenią sobie elegancki, tradycyjny wygląd w swoim wnętrzu i chcą stworzyć przytulne i wygodne miejsce do wypoczynku.

Narożnik półokrągły to mebel składający się z dwóch części – siedziska i oparcia, zaprojektowany w kształcie półokręgu. Jego występowanie w formie półkolistej umożliwia wygodne i komfortowe oparcie się na nim oraz dodaje uroku i elegancji pomieszczeniu, w którym jest umieszczony.

Narożnik półokrągły to rodzaj narożnika, który ma kształt półkola lub odpowiednio zaokrąglonego trójkąta. Takie narożniki często są wybierane ze względu na ich wyjątkowy wygląd i zapewnienie dodatkowej przestrzeni do siedzenia. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, takich jak tkanina, skóra, czy też eko skóra. Narożnik półokrągły może być świetnym wyborem do salonu, jadalni lub innego pomieszczenia wymagającego dodatkowego miejsca do siedzenia.

Możliwość modyfikacji wymiarów narożnika

Możliwe wymiary narożników Almiro

Głębokość całkowita: 95 cm
Wysokość: siedzisko – 41 cm | podłokietnik – 56 cm | oparcie – 80 cm

Klasyczne sofy Almiro na wymiar
Klasyczny zestaw mebli wypoczynkowych w skórze naturalnej

Wybrane, ostatnie realizacje

Inne klasyczne sofy i narożniki