Stylowa i klasyczna, skórzana sofa narożna Almiro

Narożniki Almiro

Klasyczny, zaokrąglony narożnik w tradycyjnym stylu z wielowarstwowym siedziskiem

Sugerowane wymiary zaokrąglonego narożnika Almiro

Opis klasycznego narożnika Almiro

Model Almiro to klasyka i uniwersalność. Tradycyjny kształt kanapy narożnej idealnie wkomponuje się w każde wnętrze. Kolekcja Almiro odznacza się ciekawym i urozmaiconym fasonem. Tapicerowany narożnik Almiro posiada drewniane nogi, których kolor jest odpowiednio dobierany do kolorystyki obicia. Klasyczny narożnik Almiro jest idealny do rodzinnych spotkań, a także do codziennego relaksu.

Tapicerowany narożnik opcjonalnie posiada możliwość zamontowania funkcji spania okazjonalnego. W kolekcji Almiro dostępne są również kanapy, fotele oraz pufy. Rodzaj oraz kolor obicia tapicerskiego jest dowolny i zależy wyłącznie od preferencji klienta.

Stelaż i niezwykle wygodne, miękkie siedzisko narożnika

Stelaż mebla wykonany jest z konstrukcji hybrydowej, łączącej elementy płyty meblowej z litym drewnem bukowym oraz wyselekcjonowanym drewnem świerkowym. Wypełnienie siedziska narożnika gwarantuje komfort użytkowania, poprzez swój 7 warstwowy system siedziska:

  • Materiał obiciowy (skóra / tkanina)
  • Włóknina silikonowa // 1,5 cm
  • Wysokoelastyczna pianka polieterowa K-35-R // 9 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Formatka sprężynowa typu Bonnel // 10 cm
  • Filc tapicerski // 0,5 cm
  • Sprężyny faliste // 2,5 cm

Narożnik Almiro: Opcjonalna funkcja spania

W narożniku może być zainstalowany najbardziej popularny system rozkładania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”. Jest to system rozkładania przeznaczony do spania okazjonalnego. Tworzy go lekka konstrukcja aluminiowa z systemem sprężyn i listw sprężynujących oraz materacem piankowym. Rozłożenie stelaża polega na wyciągnięciu poduch siedziska z sofy, a następnie odłożeniu ich na bok. Po usunięciu poduszek siedziska rozkładamy trzystopniowy stelaż i uzyskujemy łatwy dostęp do wygodnego spania, które może być wykorzystywane podczas okazjonalnego snu. Aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w drewniany stelaż (cztery gięte listwy), wzmocniony podwieszonym na sprężynach płótnem polipropylenowym. Zewnętrzną powierzchnię stelaża stanowi 6 cm materac z pianki T-30.

Zobacz więcej: Funkcja spania Meratoile tzw. „stelaż belgijski”

Możliwość modyfikacji wymiarów narożnika

Możliwe wymiary narożników Almiro

Głębokość całkowita: 95 cm
Wysokość: siedzisko – 41 cm | podłokietnik – 56 cm | oparcie – 80 cm

Klasyczne sofy Almiro na wymiar
Klasyczny zestaw mebli wypoczynkowych w skórze naturalnej

Wybrane, ostatnie realizacje

Inne klasyczne sofy i narożniki