Jak wybrać idealny stolik nocny do sypialni?

Anna Bakierzynska Porady
Stoliki nocne na wymiar

Podczas zakupu najważniejszego elementu sypialni jakim jest łóżko, często pomijamy jeszcze dość niedoceniany mebel jakim jest stolik nocny. Nie decydujemy się na niego często z braku miejsca lub uznajemy za zbędny wydatek. Ale czy słusznie?


Stolik nocny ma za zadanie zorganizowanie przestrzeni wokół naszego łóżka tak, aby niepożądane rzeczy nie skrywały się pod łóżkiem, lub by ich nie rozdeptywać podczas wstawania.
Stoliki nocne najczęściej wykonywane są z litego drewna, płyty meblowej lub tworzyw sztucznych. Zdarzają się też takie, które są wykonywane z materiałów mniej konwencjonalnych takich jak np. szkło czy metal. Przy ich wyborze, nie kieruj się tylko względami estetycznymi ale przede wszystkim funkcjonalnością i łatwością w utrzymaniu w czystości.

Stoliki nocne coraz częściej posiadają szuflady zamiast drzwiczek. Dlaczego?
Wyobraźmy sobie wieczór z ulubioną książką, do której czytania potrzebne są okulary. Okulary, które leżą schowane w stoliku nocnym. Jeśli wybraliśmy taki, który posiada szufladę to możemy bez problemu i bez wstawania z łóżka wyciągnąć pożądaną rzecz z szuflady. Gdy stolik nocny ma tradycyjne drzwiczki uchylne i półkę w środku zmusza nas to do wstania z łóżka i poświęcenia kilku chwil na odnalezienie potrzebnej rzeczy.
W szufladach szafek nocnych zwróć uwagę na to czy system zamykania ma system spowalniający. Jeśli nie, zapytaj o możliwość jego domówienia i zamontowania. Hałas zamykającej się szafki nocą nie jest pożądany, tym bardziej jeśli przypadkiem może obudzić innych domowników.
Poszukując idealnego stolika nocnego warto odwiedzić kilka sklepów, stron internetowych lub stolarzy i nie podejmować decyzji pochopnie, gdy ma nam służyć wiele lat. Oczywiście zachęcamy do obejrzenia oferty naszych stolików nocnych, które zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wszystkich powyższych aspektów.
Jakieś alternatywy?
Oczywiście! Stolik nocny zintegrowany z łóżkiem, ale to tylko jeśli planujemy rewolucję w naszej sypialni. Jest to rozwiązanie funkcjonalne, ale również na etapie projektowania jest dużo bardziej wygodne – oszczędza czasu na szukanie tej odpowiedniej szafki, bo o modny wygląd zadbali już nasi projektanci. Oto łóżka, które posiadają takie rozwiązanie:
Infiniti – połączenie drewnianego wezgłowia z lakierowanymi stolikami
New Fashion – łóżko z częściowo tapicerowanym wezgłowiem oraz szafkami z systemem Tip-On
Livorno – łóżko z tapicerowanym wezgłowiem i pojemnymi szafkami nocnymi
Fashion – designerskie drewniane łóżko z funkcjonalnymi szafkami
Lukano – podobne do Livorno jednak wsparte na kwadratowych drewnianych nóżkach