Vieri Divani - meble nowoczesne

Vieri Divani » Katalog mebli Vieri Divani » Meble salonowe » Zestaw nowoczesnych mebli Infiniti
telefonZadzwoń! 508015505 meble na wymiarDowolne wymiary dowolny materiał w wybranym kolorzeDowolny kolor zapewniamy transport i montażGwarantowany transport
oraz montaż
24 miesiące gwarancjiGwarancja 24 miesiące ręcznie wykonywane meble100%
ręcznego
wykonania
  • zestaw nowoczesnych mebli
  • zestaw nowoczesnych mebli

Zestaw mebli Infiniti

zestaw mebli nowoczesnych

Opis

Niezwykle interesująca kompozycja łącząca elementy lakieru na wysoki połysk z naturalnym fornirem dębowym. Ciekawa forma mebli zadowoli wszystkich tych, którzy szukają nowoczesnego, o surowym zabarwieniu klimatu w swoim wnętrzu. Zestaw Infiniti łączy funkcjonalność panelu TV wraz z systemem podwieszanej komody, co pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Wszystkie elementy wykonane z lakieru wysoko-połyskowego, oraz płyty meblowej pokrywanej naturalnym fornirem dębowym, bukowym lub egzotycznym.

Opis techniczny

Meble wykonywane są z płyty meblowej czyli specjalnie przygotowanych wiórów drzewnych, sprasowanych ze sobą z dodatkiem żywicy. Do sprasowania wiórów w płyty wykorzystuje się duże ciśnienie i wysoką temperaturę. Płyta meblowa jest następnie oklejana naturalną fornirą czyli cienkimi płatami drewna uzyskanymi poprzez skrawanie litego drewna. Proces ten określa się mianem fornirowania. Wybrane elementy z kolekcji wykonane są z płyty meblowej ręcznie pokrywanej najwyższej jakości włoskimi lakierami. Stosując taką technikę malowania, można w zależności od ilości polerowań, uzyskać różny stopień połysku. Nasze kolekcje mebli dostępne są zarówno w wysokim połysku, jak i w półmacie. Uzyskany efekt połysku powoduje wrażenie płyty pokrytej warstwą szkła, jednak nie posiada ona właściwości szkła. Powierzchnia płyty jest odporna na działanie promieni UV. Wewnętrzna strona płyty pokrywana jest standardowo białym lakierem matowym lub fornirem. Fronty mebli oraz szuflady wyposażone są w nowoczesny i bardzo ekskluzywny system bezuchwytowego otwierania Blum Tip On. Jest to mechanizm służący do bezuchwytowego otwierania szuflad i frontów meblowych, bardzo szeroko instalowany do naszych kolekcji. Dzięki mechanicznemu wspomaganiu otwierania TIP-ON można wyprodukować meble bez uchwytów. Meble są zamykane poprzez lekkie pchnięcie lub dociśnięcie frontu. Mechanizm TIP-ON pozostanie sprawny nawet wówczas jeśli drzwi, front lub szuflada zostaną otwarte przez pociągnięcie. Drzwi bez uchwytów można otwierać bez trudu dzięki TIP-ON – wystarczy je lekko nacisnąć. By zamknąć drzwi lub szufladę wystarczy tylko lekko docisnąć front. Alternatywnie do tego systemu otwierania (w zależności od preferencji klienta) montujemy system otwierania BLUMOTION. Jest to jeden z typów domykania szuflad, jakie proponujemy do naszych koleckcji mebli. System "cichy domyk" ma za zadanie umożliwić delikatne i ciche działanie oraz wysoki komfort ruchu szuflady. Mechanzim „cichego domyku“ polega na zwolnieniu w ostatnim etapie ruchu szuflady, tak aby domknęłą się ona w mało hałaśliwy i delikatny sposób. BLUMOTION sprawia, że meble zamykają się delikatnie i cicho, bez względu na prędkość zamykania oraz wagę szuflady.